آتنا اصلانی

قاتل آتنا اصلانی اعدام می شود یا سنگسار؟

قاضی بازنشسته دادگاه کیفری استان تهران در خصوص نحوه قصاص قاتل آتنا اصلانی توضیحاتی ارائه داده است.در ادامه این مطلب از بخش خبری مجله فانوس با ما همراه باشید.

________________فانوس________________

نحوه قصاص قاتل آتنا اصلانی و چند گمانه زنی!

قــاضی بازنشـــسـتـــه دادگـاه کیـفــری اســـتـان تهـران می گوید:برای جرایمـــی مثل جرم قاتــل آتـنــا در قانون سنگسـار هم در نظــر گرفـــتـه شده، امـــا این حکـــم در کشور اجـرا نمـی شود.نوراللـــه عزیز محـمـدی با اشـــاره به اشد مجـازاتی که برای قاتـل آتـــنـا اصـــلانـی در نظـــر گرفته می شود، اظهار کرد:اگــر تجــاوز منجــر به زنـــا صورت گیـــرد، فرد متـجاوز به اعــدام محکوم می شود.

به گفـتــه وی حکـم تجـاوز به عنـــف هم در قانون اعدام در نظــر گرفـته شده اسـت.

قاضی بازنشــســـته دربـــاره حکــم در نظر گرفـتـــه شده برای قتل توضیــح داد:اگـــر در خصوص پرونده آتـنـا تنـها جرم، قتــل اثـبات شود، قاتـل به قصــاص محـکوم می شود.عزیـز محـمدی تاکیــد کرد که اگر فردی که مورد تجـاوز قرار می گیـــرد باکـره باشــد در قانون برای او مهر الـــمـــثـل هم در نظر گرفــتـــه شده است.

آتنا اصلانی

ایـــن حقوقدان در پاسـخ به ایــن سوال که آیا برای قاتـــل امـکان صدور حکـم سنگسار وجود دارد، عنوان کرد:در قانون برای این دســت از جرایـم حکـــم سنـــگـسار در نظـــر گرفتــه شده امـــا ایـــن حکــم در کشور عمـلـا اجـرا نمی شود و ایــن حکـم برای مجرم به اعــدام تعـــدیـــل می شود.

29 خرداد ماه امســـال بود که خبر گم شدن آتـــنـا اصلانی دختـر 7 سالــه در پارس آباد مغان در استـــان اردبیـــل در فضــای مجــازی منــتشــر شد و بسیــاری از کاربران و هنـرمــنـدان با بازنـشــر ایـــن تصاویر سعـی در یافتن ایـــن کودک داشتـنـــد امـا بالــاخـــره پس از گذشـــت 22 روز ایـــن ماجـــرا، جسد آتنـــا در بشــکه ای در منزل قاتل در همــان حوالی پیــدا شد.

قاتـل مدعـــی بود که به خاطر مشـــکلــات مالـی کودک را دزدیـــدم، زیـرا آتـــنــا چند قطـعـه الـنـگو و گوشواره داشت، این در حالـــی اسـت که دادستان عمومی و انقــلاب اســتـان اردبیل اعلام کرد:پس از بررسی های انجام یافتـــه سرانـجـام نتیـــجـــه تحقـــیــقـات پزشکـــی قانونی «آتــنا اصـلـــانی» مشـــخص شد و در نهایت تیم پزشکی آثـار آزار و اذیـت جنسی را تایــیـد کرد.

اعدام یا سنگسار کدام یک برای قاتل آتنا اصلانی مناسب تر است؟؟؟

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.