فضیلت و خواص سوره مدثر

فضیلت و خواص سوره مدثر

در این مطلب از بخش مذهبی و دینی مجله خبری سرگرمی فانوس به بررسی خواص سوره مدثر پرداخته ایم با ما همراه باشید در ادامه این مطلب مفید و سودمند.

هفتاد و چهــارمیـن سوره قرآن است که مکــی  و ۵۶ آیه دارد. «مدثر» از نام های رسول خداســت  چنــانـــکـه در زیارتـی خطاب به ایـشان آمـــده اســت: «الـــسـلـام علیـک ایـــهــا الــمدثر». (۱)

رسول خدا صلی اللـــه علیــه و الـــه وسلم در فضیلت این سوره فرمودنــد: هر که سوره مدثـــر را قرائت نمـــایـد ده برابر کسـانـی که رسول خدا صلی الـــلــه علــیـه و آلـــه وسلـــم را در مکه تصـــدیق یا تکـذیب کردند حســـنه عطـا می شود.(۲)

در روایـتـــی از امـام باقـر علــیه الــســـلـــام نقل شده است: کسی که در نمـازهای واجــبـش سوره مدثر را قرائت نمـایـد بر خداوند واجــب اسـت او را با پیـــامبـر اکـرم همــراه و هم درجــه قرار دهد و در زنـدگــی دنیــایی شقـــاوت و بدبـخــتــی به او نمـــی رســد.(۳)

آثار و برکات سوره مدثر

۱) توفیق حفظ قرآن

در سخـتی از امــام صادق علـــیــه الـــسلـــام روایت شده اسـت: کســی که بر قرائت ایـــن سوره مداومت ورزد اگـر خواستار حفــظ قرآن باشــد به حفظ آن توفیق می یابـد و اگــر بیــشـتــر از آن بخواهـد خداوند به او اعـطـــا می کنــد.(۴)

—————————– فانوس —————————–

پی نوشت:
(۱) بحار الانوار، ج۱۵، ص۱۵۱
(۲) مجمع البیان, ج۱۰,ص
(۳)ثواب الاعمال، ص۱۲۰
(۴) تفسیرالبرهان، ج۵، ص۵۲۱
منبع: «قرآن درمانی روحی و جسمی، محسن آشتیانی، سید محسن موسوی»

 

آثار و برکات سوره مدثر در بیانات امام صادق علیه السلام

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.