فورد با معرفی شلبی GT350 نشان داده است به جای تولید خودرویی قلچماق که تنها برای مسابقات سرعت در مسیر مستقیم مناسب است به دنبال معرفی رقیبی جدی در پیست و خیابان بوده است.

 چهل و سه سال از زمانی که جهان آخرین فورد شلبی GT350 واقعی را به خود دید می گذرد اما این خودرو افسانه ای بار دیگر باز گشته است. شلبی GT350 جدید با تمرکز بر هدفی که همواره مورد توجه فورد بوده یعنی ارائه خودرو قلچماق آمریکایی که توانایی حضور در پیست و خیابان را دارد، بازگشتی قدرتمند را مد نظر قرار داده است.

شلبی GT350 با قدرت باز می گردد!

به گزارش عصرایران، قلب تپنده شلبی GT350 (2016) یک پیشرانه پیشرفته 5.2 لیتری هشت سیلندر خورجینی است که گفته می شود توانایی تولید بیش از 500 اسب بخار نیرو و 400 پوندفوت گشتاور را دارد. این در شرایطی است که چنین نیروی قابل توجهی تنها با تنفس طبیعی و نه کمک سوپرشارژ تولید می شود. بر همین اساس، با قدرتمندترین پیشرانه تنفس طبیعی فورد تا به امروز مواجه هستیم.

شلبی GT350 با قدرت باز می گردد!

در شلبی GT350 شاهد به کارگیری میل لنگ تخت هستیم که به طور معمول در خودروهای مسابقه ای و برخی سوپراسپرت های اروپایی به کار گرفته می شود. فورد با معرفی شلبی GT350 نشان داده است به جای تولید خودرویی قلچماق که تنها برای مسابقات سرعت در مسیر مستقیم مناسب است به دنبال معرفی رقیبی جدی در پیست و خیابان بوده است.

شلبی GT350 با قدرت باز می گردد!

نیروی پیشرانه شلبی GT350 توسط یک جعبه دنده شش سرعته غیر اتوماتیک به آسفالت خیابان منتقل می شود. این کوپه دو در نخستین خودرو فورد خواهد بود که به دامپرهای مغناطیسی مجهز می شود و از دیگر ویژگی های آن می توان به ترمزهای ساخت شرکت برمبو، هود آلومینیومی، گلگیرهای پهن‌تر برای میزبانی از رینگ های آلیاژ آلومینیومی 19 اینچی که با تایرهای میشلین پایلوت سوپر اسپرت احاطه شده اند، دیفیوزر عقب که چهار لوله اگزوز را در خود جای داده و باله عقب اشاره کرد.

شلبی GT350 با قدرت باز می گردد!

فورد شلبی GT350 قرار است به صورت رسمی طی نمایشگاه خودرو لس آنجلس در معرض دید عموم قرار بگیرد و اطلاعات بیشتر درباره آن در آینده منتشر خواهد شد.

شلبی GT350 با قدرت باز می گردد!

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.