آموزش تزیین لیوان با روشی متفاوت

تزیین لیوان با روشی متفاوت

آموزش تزیین لیوان با روشی متفاوت، همه ما قطعا لیوان های کهنه ای در خانه داریم که به راحتی می توانیم آنها را با لاک تزیین کنیم و به عنوان دکور از آنها استفاده کنیم.با ما همراه باشید.

ساخت کار دستی می تواند خلاقیت را بالا ببرد. همه ما در طول زندگی هر چند در بازه زمانی کوتاه دست به ساختن صنایع دستی زده و با انجام این کار آرامش خاصی را تجربه کرده ایم. در این یادداشت می خواهیم شما را با رنگ آمیزی متفاوت لوازم سرامیکی منزل اشنا کنیم و وسایل و ابزارهای این کار هم به طور معمول در هر خانه ای پیدا می شود، یک پیاله آب گرم چند عدد لیوان سرامیکی (یا لیوان چینی سفید رنگ) یک تکه چوب صاف و نازک یا خلال دندان و چند عدد لاک ناخن در رنگ های متفاوت می تواند ابزار این کار باشد.

لوازم مورد نیاز برای تزیین لیوان:

۱٫ چندعدد لیوان سرامیکی

۲٫ چند عدد لاک ناخن در رنگ های مختلف
۳٫ سیخ چوبی یا خلال دندان
۴٫ یک ظرف پلاستیک بزرگ آب گرم

 آموزش تزیین لیوان با روشی متفاوت

نکته:رنگ لاک های ناخن می تواند طبق سلیقه خودتان باشد و البته اندازه پیاله باید به گونه ای باشد که لیوان درون آن به راحتی جا به جا شود در صورت امکان از آب تصفیه شده و یا مقطر استفاده کنید.
مرحله اول
ظرف پلاستیکی مورد نظر خود را با آب گرم پر کنید. فقط دقت کنید که لبریز نشود. چون وقتی می خواهید لیوان را درونش قرار دهید، آب محتوی رنگ سر ریز شده و کارتان را خراب می کند. لازم به یاد آوری است که استفاده از آب مقطر به خاطر آن است که آب شیر به خاطر املاحی که دارد، امکان دارد روی کارتان تاثیر نامطلوب بگذارد. پس ترجیحا از آب مقطر گرم شده استفاده کنید. در این مرحله درب یکی از لاک ها را باز کنید و به اندازه کافی روی آب گرم بریزید طبق شکل پایین.

 آموزش تزیین لیوان با روشی متفاوت

مرحله دوم
در ادامه کار با استفاده از سیخ و یا خلال دندان توده رنگ روی آب را باز کنید و در کل سطح آب پخش کنید تا سطحی یکنواخت پیدا کند. طبق شکل زیر.

 آموزش تزیین لیوان با روشی متفاوت

مرحله سوم
وقتی لاک ناخن روی آب بطور یکنواخت پخش شد، دسته لیوان را گرفته و به آرامی روی سطح آب طبق شکل پایین فرو کنید. فقط مراقب باشید که لیوان بیش از حد درون آب فرو نرود و رنگ از لبه آن وارد لیوان نشود. بعد از این کار لیوان را روی یک تکه کاغذ قرار دهید تا رنگ روی آن خشک شود.

 آموزش تزیین لیوان با روشی متفاوت

نکته
وقتی لاک ناخن را روی آب گرم می ریزید، قبل از آنکه با هوا اکسید شده و چسبندگی خود را از دست دهد، لیوان را در آب غوطه ور کنید تا رنگ مورد نظر به خوبی روی آن بنشیند.
 آموزش تزیین لیوان با روشی متفاوت
حذف رنگ اضافی
شما می توانید با استفاده از سیخ چوبی مقدار رنگ اضاف را از روی سطح آب جدا کنید تا حوض رنگ شما آماده کار بعدی شود. زیرا وجود رنگ اضافی در ادامه کار شما را دچار مشکل خواهد کرد و طرحی را که می خواهید روی لیوان پیاده کنید را برهم می زند.

آموزش تزیین لیوان با روشی متفاوت آموزش تزیین لیوان با روشی متفاوت

مخلوط کردن رنگ ها
اگر دوست دارید طرحی که روی لیوان می افتد از دو رنگ باشد، برای این کار دو نمونه از لاک با رنگ های متفاوت را روی آب بریزید و با استفاده از سیخ روی سطح آب پخش کنید و بلا فاصله لیوان را طبق روش بالا در آن بچرخانید تا رنگ ها به لیوان بچسبد. مطمئن باشید از طرحی که روی لیوان شما می افتد شگفت زده خواهید شد. توجه داشته باشید که آگر می خواهید از هر رنگ بطور جداگانه استفاده کنید کافیست پس از رنگ زدن کمی صبر کنید تا لیوان مورد نظر خشک شود، بعد آن را وارد رنگ جدید کنید. سعی شود برای جذاب شدن طرح روی لیوان در موقع غوطه ور کردن آن درون آب به لیوان زاویه دهید تا نقش های زیباتری روی آن بیافتد.

آموزش تزیین لیوان با روشی متفاوت

آموزش تزیین لیوان با روشی متفاوت

آموزش تزیین لیوان با روشی متفاوت

آموزش تزیین لیوان با روشی متفاوت آموزش تزیین لیوان با روشی متفاوت

تمیز کردن اشتباهات

بخش هایی از لیوان را که به طور اشتباهی رنگ شده، می توانید با استفاده از یک پنبه قبل از اینکه رنگ روی لیوان خشک شود، پاک کنید و اگر هم کلا از طرح ایجاد شده روی لیوان خوشتان نیامد، آن را کاملا پاک کرده و دوباره مراحل بالا را انجام دهید.

 آموزش تزیین لیوان با روشی متفاوت

هشدار
نمونه کار را که شما انجام داده اید صرفا جنبه تزئینی دارد. به هیچ عنوان آن را درون ماشین ظرفشویی و مایکروویو قرار ندهید. این کار در چنین شرایطی بسیار آسیب پذیر است. شما می توانید از این کار هنری خود به عنوان دکور استفاده کنید و با هر بار نگاه کردن آن از طرح رویایی که روی آن نقش بسته است نهایت لذت را ببرید و انجام این کار را به دوستان خود نیز توصیه کنید. هدف کلی از این کار این است که خلاقیت خود را به چالش کشیده و با ایجاد طرح های زیبا که فقط مختص خودتان است، در این زمینه تجربه تازه ای را کسب کنید.

آموزش تزیین لیوان با روشی متفاوت

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.