یک فنجان دمنوش آویشن و این همه خواص!!!

یک فنجان دمنوش آویشن و این همه خواص!!!

در طب سنتی از آویشن برای درمان مشکلات تنفسی مانند سرفه استفاده می شود. علاوه بر این، از آویشـــن برای مقابله با برونشیت نیز استفاده می شود.

هزاران سال است که مردم از خواص درمانی آویشن استفاده می کنند. این گیاه معطر پرخاصیت با برونشیت، پلاک دندان، التهاب پوستی، ریزش مو و غیره مقابله می کند. در این مطلب شما را با خواص اعجاب انگیز این گیاه مفید آشنا می کنیم.

آویشـــن از جمله گیاهانی است که مصرف آن بسیار مفید و خواص فراوانی دارد. آویشــن را معمولا به صورت خشــک مورد استفاده قرار می دهند.

گرچه نوع تازه آن نسبت به خشک آن عطر و بوی بیشتری دارد. دمـــنوش این گیاه مفید به هضم غذا کمک می کند و در درمان نفخ بسیار نافع است. آویشن ضدسرفه، خلط آور، آرام بخش و خواب آور است، ضدمیگرن است و سردرد را برطرف می کند و برای افرادی که تپش قلب دارند بسیار مفید است.

یک فنجان دمنوش آویشن و این همه خواص!!!

اگر از درد یا ورم مفاصـــل رنج می برید، دمنوش آویــشن بنوشید. ضمنا روی دستگاه عصبی تاثیر فراوان دارد و حافظه را تقویت می کند. آویشن طبیعتی گرم دارد. نحوه استفاده از این گیاه مفید می تواند هم به صورت پودر روی سالاد باشد و هم به صورت ادویه در غذا.

طرز تهیه دمنوش آویــشن:

یک قاشق آویشـــن خشک شده را در دو لیوان آب جوش ریخته و بگذارید با حرارت غیرمستقیم دم بکشد. بعد از دم کشیدن، یک قاشق عسل و یک قاشق آبلیمو اضافه کرده، میل کنید و از خواص آن بهره مند شوید.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.