آیین وحشتناک مرگ پرستی در بین مردم مکزیک

آیین ها و مذهب های عجیبی در جهان وجود دارند که با مراسم های ویژه ای همراه می باشند یکی از این مراسم های وحشتناک مرگ پرستی در یکی از فرقه های مذهبی در مکزیک می باشد که این فرقه با درست کردن اسکلت مرگ و با برگزاری جشنواره مرگ پرستی در خیابان ها مکریک به راه می افتند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر آیین وحشتناک مرگ پرستی در بین مردم مکزیک را در سایت فانوس خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت فانوس: نام او سانتا مورته به معنای «فرشته مرگ» است. سانتا مورته رئیس اسکلتی یکی از فرقه های مذهبی مکزیک و آمریکای مرکزی است که به سرعت در حال گسترش است و ۱۰ تا ۱۲ میلیون نفر پیرو دارد. طرفداران سانتا مورته در سال‌های اخیر این فرشته را با جشن روز مرده‌ها آمیخته اند. تصور می‌شود سانتا مورته از الهه Mictecacihuat آزتک‌ها و بانوی مرده در فستیوال مرگ نشات گرفته شده که آگوست هرسال برگزار می‌شود.

سانتا مورته، تجسم شخصیت مرگ، معمولا به شکل یک اسکلت است که با لباس و حجاب شبیه به مریم مقدس پوشانده می‌شود. او معمولا یک داس به همراه دارد. جذابیت سانتا مورته، طبیعت ناداورانه اش است از آنجا که مرگ برای همه افراد یکسان است. هم چنین تصور می‌شود او در قبال نذورات آرزو‌ها را برآورده می‌کند. اغلب او را با حفاظت، شفا و رفاه مالی در ارتباط می‌دانند و تنها فرشته مرگ زن در آمریکا است.

 

پیروان سانتا مورته اعتقاد دارند که مرگ در مورد همه، فقیر و غنی، ضعیف و قدرتمند یکسان است و برای هرکسی ممکن است اتفاق بیفتد. از بیرون ممکن است این طور تصور کنید که پیروان سانتا مورته مرگ را می‌پرستند، اما آن‌ها با پذیرش مرگ، آزادانه و بدون ترس و نگرانی واقعا زندگی می‌کنند.

پس از آنکه اسپانیایی‌ها در قرن شانزدهم مکزیک را استعمار کردند، مردم بومی را تشویق کردند که بستگان مرحوم خود را در روز ارواح گرامی بدارند که منجر به ادغام عقاید بومیان و مسیحیت شد. پیروان سانتا مورته روز مرگ را جشن می‌گیرند. باوجود محبوبیت روز افزون سانتا مورته، کلیسای کاتولیک آن را کفرآمیز می‌داند و در سال ۲۰۱۳ توسط واتیکان به طور رسمی محکوم شد. کلیسای کاتولیک سانتامورته را فرشته جنایتکاران و نامقدس و تجسمی از شیطان می‌داند. باوجود محکومیت‌های شدید، محبوبیت سانتا مورته به ویژه در میان جوامع بخش‌های به حاشیه رانده شده جامعه در حال افزایش است. پیروان این فرقه معتقدند محکومیت سانتا مورته از سوی کلیسای کاتولیک نشان دهنده عدم درک واقعی از آن است.

آیین وحشتناک مرگ پرستی در بین مردم مکزیک

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.