طرح افزایش یارانه نقدی خانوار ها به کجا رسید

طرح افزایش یارانه به کجا رسید

به گزارش مجله خبری سرگرمی فانوس،طرح افزایش یارانه نقدی خانوار ها حذف شد و افزایش ۳ برابری مستمری از خرداد ماه جایگزین آن میشود.

با شروع سال جدید و همزمان با واریز هفتاد و سومین مرحله یارانه نقدی به حساب سرپرستان خانوار دولت طرحی جدیدی را برای افزایش دو برابری یارانه اقشار کم درآمد جامعه اجرایی کرد که با این طرح یارانه اعضای کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی با توجه به تعداد نفرات خانوار افزایش یابد.

این طرح اگرچه در زمان اجرایی شدن شبهات فراوانی داشت و حتی برخی از خانواده های بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی(ره) را شامل نشد ولی فاز اول با تمام کمی و کاستی ها به اتمام رسید و سپس با نزدیک شدن به زمان واریز یارانه اردیبهشت ماه باز هم موضوعات جدیدی برای واریز یارانه اقشار کم درآمد مطرح شد که علاوه بر این موضوع، وصل مجدد یارانه بخشی از افرادی که به اشتباه از لیست حذف شده بودند نیز مطرح شد که با وجود تنش های فراوانی که این موضوع ایجاد کرد با مصوبه دولت واریز هرگونه یارانه دو برابری برای اقشار کم درآمد و وصل مجدد یارانه برخی افراد به طور کلی متوقف شد.

طرح افزایش یارانه نقدی خانوار ها به کجا رسید

این امر موجب نارضایتی بسیاری از دهک های کم درآمد جامعه شد زیرا این افرد با توجه به پیامکی که دریافت کرده بودند نیازهای اساسی خود را برنامه ریزی و در انتظار واریز مبلغ یارانه به حسابشان بودند.
حال نکته قابل توجه اینجاست که در روزهای اخیر دولت به طور کلی واریز یارانه دو برابری اقشارکم درآمد جامعه را متوقف کرد و به جای آن طرحی که در سال گذشته در مجلس به تصویب رسید بود را از خرداد ماه اجرایی خواهد کرد تا براساس آن حقوق افراد کم درآمد جامعه به ۳ برابر افزایش یابد که به گفته مسئولین این موضوع بیشتر به نفع دهک های پایین جامعه خواهد بود و مبلغ یارانه به منوال گذشته برای تمامی خانوارهای ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان خواهد بود که در ۲۶ هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود.
اما هنوز موضوع وصل مجدد یارانه برخی از افرادی که به اشتباه از لیست دریافت یارانه حذف شده اند ولی در ماه گذشته پیامک سازمان هدفمندی یارانه ها را دریافت کرده اند در ابهام قرار دارد و مشخص نیست که این ماه کسی به لیست دریافت یارانه اضافه خواهد شد و یا طرح وصل مجدد یارانه نیز با افزایش یارانه دو برابری اقشار کم درآمد به فراموشی سپرده خواهد شد.
بر اساس این گزارش در حالی که دولت هر ماه برای واریز یارانه با کسری حدود ۷ میلیارد تومانی روبرو است، همین یک ماه افزایش یارانه دهک های کم درآمد جامعه موجب می شود تا مصیبت عظمای دولت در شب پرداخت یارانه بیشتر از قبل شود.

طرح افزایش دو برابری یارانه چه شد؟

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.