عوامل بسیار مهم در انتخاب رنگ سقف خانه

عوامل بسیار مهم در انتخاب رنگ سقف خانه

یکی از عناصر مهمی که در طراحی فضای داخلی باید به آن توجه ویژه ای داشته باشیم، رنگ سقف خانه همان عنصری است که می تواند علاوه بر ایجاد جلوه ی چشمگیر در دکوراسیون داخلی شما سبب بلندتر و یا کوتاه تر دیده شدن سقف شما میشود.

زمانی که دیوار های منزل شما به رنگ سفید است , کاری استاندارد است اگر سقف را هم به رنگ سفید نگه دارید. این باعث میشود که اتاق شما روشن تر و بزرگتر به نظر برسد. در حالی که هیچ شکی نیست که سقف سفید می تواند اتاق را بزرگتر نشان بدهد , بعضی رنگ های خاص برای سقف هم وجود دارند که باعث می شوند فضا گسترده تر به نظر برسد. کلید استفاده از یک رنگ قوی یا تیره روی سقف بدون اینکه فضا را تنگ و دلگیر کند این است که شما باید مطمئن شوید که نور کافی در اتاقتان وجود دارد یا اینکه دیوار های مجاور را به رنگ سفید یا دیگر رنگ های روشن دراورید.

به همین منظور در این مطلب ما می خواهیم پاسخ سوال یکی از همراهان را در رابطه با انتخاب رنگ گچبری سقف را با شما در میان بگذاریم، شاید این سوال دغدغه شما عزیزان هم باشد، پس با ما همراه باشید.

اگر فضای شما کوچک و سقف کوتاهی دارید برای سقف حتما از رنگ های روشن استفاده کنید

چطور رنگ گچبری سقف پذیرایی را انتخاب کنم که از شلوغی آن کم شود و گچبری ها کمتر دیده شود؟

برای انتخاب رنگ سقف خانه باید به عوامل و فاکتورهای مختلفی توجه کرد که در زیر به اختصار آن را برای شما شرح می دهیم:

• ابعاد فضا:اگر فضای شما کوچک و سقف کوتاهی دارید بهتر است برای سقف حتما از رنگ های روشن استفاده کنید تا سقف شما بلند تر دیده شود. هم چنین اگر دوست دارید ظاهر گچبری ها را بپوشانید بهتر است رنگ سقف را یک رنگ انتخاب کنید.

عوامل بسیار مهم در انتخاب رنگ سقف خانه

رنگ سقف

• نور فضا:نور یکی از عوامل بسیار مهم در انتخاب رنگ سقف خانه شما می باشد، بهتر است اگر فضای خانه شما کم نور و نسبتا تاریک است رنگ انتخابی سقف تان روشن باشد تا فضای شما را بزرگ تر و دلبازتر نشان دهد.

• رنگ مبلمان:برای انتخاب رنگ مناسب سقف خانه، حتما به رنگ مبلمانتان توجه کنید می توانید رنگ انتخابی تان را با جزئیات ساده ای از مبلمان مثل کوسن ها هماهنگ کنید.

• رنگ کفپوش:توجه داشته باشید که سقف و کف دو عنصر مکمل و مهم در طراحی فضای داخلی منزل است؛ بنابراین باید با هم هماهنگ باشند؛ به طور مثال اگر کفپوش شما تیره است بهتر است حتما رنگ انتخابی برای سقف را روشن در نظر بگیرید و یا بالعکس.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.