قهرمان کربلا، حضرت زینب کبری (سلام الله علیها) پس از شهادت برادر بزرگوارش، حضرت سیدالشهداء (علیه السلام)، در کوفه خطابه ای شورانگیز به این شرح ایراد فرمود: «ای مردم کوفه، ای فریبکاران، خیانت پیشه گان و گنهکاران، آیا اکنون گریه می کنید؟
Capture
خداوند هیچگاه اشکهایتان را نکاهد و قلبهایتان همواره با غم و اندوه همراه باشد. پیمانهای سست شما هیچ اثری از صداقت و راستی ندارد. با به شهادت رساندن امامتان، کرداری رسوا کننده، ننگ آور و دهشتناک برای شما به ثبت رسید. آیا با وجود بارش بارانهای خونین از آسمان باز هم تردیدی در شما وجود دارد . به خاطر داشته باشید، عذاب آخرت بسیار دردناکتر و ناگوارتر است.»
در تصویر ذيل ، تصویر روی جلد و صفحه اسکن شده از کتاب تاریخ آنگلوساکسون آورده شده است .
تصویر شماره یک

در این کتاب، برای هر یک از سالهای میلادی، مهمترین وقایع و رخدادهای تاریخی در حد یک تا چند جمله ذکر شده است. همانگونه که مشاهده می شود، در این کتاب درخصوص مهمترین وقایع سال 685 میلادی این جمله گزارش شده است:

تصویر شماره دو
“685. In this year in Britain it rained blood, and milk and butter were
turned into blood.”

685، در این سال در بریتانیا باران خون بارید، و شیر و لبنیات به خون تبدیل شد.

لازم است در اینجا به این نکته مهم اشاره کرد که سال 685 میلادی مصادف با تاریخ سخنرانی زینب کبری (سلام الله علیها) در کوفه است. ثبت و گزارش یک واقعه مهم تاریخی (یعنی بارش باران خون از آسمان) از یک منبع تاریخی معتبر و مستقل آن هم در سرزمینی دوردست (بریتانیا و انگلستان) بیانگر چند نکته مهم است:

1) اهمیت واقعه، 2) فراگیر و گیتی گستر بودن آن، 3) تاییدی دیگر بر صحت آن.
بارش خون از آسمان پس از شهادت سیدالشهداء (علیه السلام)، واقعیتی است که در کتابهای تاریخی مسلمانان (اعم از شیعه و سنی) مکرراً گزارش شده است: «پس از شهادت حسین بن علی (علیه السلام)، از آسمان باران خون بارید، به گونه ای كه چاه ها و دَلوها پر از خون شد».

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.