برای انجام لذت بخش کاری که به آن علاقه ندارید این مطلب را بخونید

با در نظر گرفتن این که هر شغل حداقل یک سوم روزانه هر فرد را به خودش اختصاص می دهد، عدم لذت بردم و بی علاقه بودن به شغلتان شبیه شکنجه روزانه است. این شرایط بر همه جنبه های زندگی تان تاثیر سو می گذارد. پس بهتر است برای ایجاد علاقمندی به شغلتان دست به کار شوید.

به گزارش فانوس:

انجام دادن کاری که از آن لذت نمی برید به شدت خسته کننده است. پیدا کردن شغل دلخواه هم همیشه آسان نیست. علاوه بر این ممکن است به دلایل اقتصادی متعددی برایتان به صرفه نباشد که کارتان را رها کنید.

با در نظر گرفتن این که هر شغل حداقل یک سوم روزانه هر فرد را به خودش اختصاص می دهد، بی علاقه بودن به شغلتان شبیه شکنجه روزانه است. این شرایط بر همه جنبه های زندگی تان تاثیر سو می گذارد. پس بهتر است برای ایجاد علاقمندی به شغلتان دست به کار شوید.

ما در این مقاله به هفت نکته ضروری می پردازیم، با فانوس همراه باشید:

۱- نگرش عاقلانه اتخاذ کنید.

این که هر روز صبح با ترشرویی از خواب بر می خیزید و به سر کار می روید کمکی به شما نمی کند. اگر شرایط عوض کردن شغلتان را ندارید، اما همیشه و هرجا می توانید نیروی فکرتان را در جهت بهتر تغییر دهید. همه موفقیت ها از جادوی فکر شما شروع می شود.

لغات مثبت و شادی بخش برای توصیف شغلتان به کار ببرید. به دنبال ایده ها و افکاری باشید که به کارتان ارزش می دهد.

۲- خودتان را دست کم نگیرید.

خیلی از اوقات بی اعتقادی ما به توانایی های خودمان دلیل شرایط نامطلوب ماست.

خیلی از افراد موفق در ابتدای راهشان با کارهای به ظاهر بی ارزش شروع کرده اند. شما هم می توانید یکی از افراد موفق باشید. خود را در برابر عذر تراشی هایی مانند: “من هوش کافی ندارم، شانس با من یار نیست، از سن من گذشته است و…” واکسینه کنید. این عذر تراشی ها تنها اعتماد به نفستان را زائل می کند.

اعتقاد شما به هوشتان از میزان واقعی هوشتان مهم تر است. شانس بی معناست؛ هر چیزی علتی دارد. به دنبال دلائل عدم موفقیت خود بگردید و از آن ها پلی به سمت پیشرفت بسازید.

برای انجام لذت بخش کاری که به آن علاقه ندارید این مطلب را بخونید

۳- امکانات شغلتان را در نظر بگیرید.

تنها وضع موجود را نبینید، امکانات فردا را هم در نظر بگیرید. توجه به هر چیزی اعتبار میبخشد. به امکاناتی که شغلتان برای پیشرفتتان فراهم می کند بیندیشید. به تجارب سودمندی که شغلتان در اختیارتان قرار می دهد توجه کنید و از آن ها برای گزینش راه درست زندگی خود بهره ببرید.

۴- منافع شغلتان را مانند منافع خود در نظر بگیرید.

انسان بزرگ اندیش هدف های بزرگ در سر می پروراند. برای بزرگ اندیش شدن فقط به هدف های والای شغلیتان فکر کنید. جزئیات شما را از پا می اندازد. اختلاف با همکاران، اخم رئیس، بگو مگو های شغلی، قرار گرفتن ته لیست و… همه جزئیات هستند.

هدف اصلی در کار پیشرفت مجموعه است. در کارها پیشتاز باشید. مسئولیت پذیر باشید. نگذارید ترس از برچسب خوردن چاپلوس، خر حمالی یا گدایی برای اضافه حقوق شما را منصرف کند.

۵- تفکر خلاق داشته باشید.

تفکر خلاق مربوط به همه است. کلمه ناممکن را از فهرست لغات خود حذف کنید. هر روز صبح در مسیر کار به این بیندیشید، امروز چگونه می توانم کار ها را بهتر انجام دهم؟ همیشه در جستجوی راه های بهتر باشید. پیشرفت نصیب کسی می شود که می گوید می توانم بهتر انجام دهم.

دفترچه ای با خود همراه داشته باشید و ایده هایتان را بنویسید. این کار قدرت خلاقیت را در شما بالا می برد.

۶- الگو باشید.

به این فکر کنید که الگوی بقیه قرار بگیرید. خودتان را با آدمی که ماه قبل بودید مقایسه کنید.

ذوق و شوق داشته باشید. کارهای روتین و کسل کننده کارتان را بی درنگ و بدون فکر کردن به جنبه منفی آن انجام دهید. برای همکارانتان خبرهای خوش ببرید. نگرانی هایشان را تسکین دهید. بعد از هر تعامل از خود بپرسید آیا باعث شدم که طرف مقابلم از همجواری من لذت ببرد.

محیط کارتان را با چند گلدان یا قاب عکس زیبا کنید. در مورد شغل خود کتاب بخوانید و در مجلات مربوط به شغلتان عضو شوید. دانستن شوق انجام هر کاری را بالا می برد.

برای انجام لذت بخش کاری که به آن علاقه ندارید این مطلب را بخونید

۷- به دنبال لحظات ناب در شغلتان باشید

لحظات ناب زندگی شما لحظاتی هستند که کاری انجام می دهید که با هدف اصلی زندگیتان همسو هستند. هر چه این لحظات در زندگی شما بیشتر باشد لذت زندگی در شما بیشتر میشود.

بیندیشید که وظیفه اصلی تان یا آنچه که باعث می شود زندگیتان معنادار شود، چیست؟ سپس سعی کنید این لحظات را در محیط کار خود داشته باشید. خدمت به مردم، شناسایی خودتان، تعالی روحتان، پول درآوردن و … هدف هایی هستند که امکان دارد به زندگی افراد معنا دهد. با کمی تفکر می توانید شغل و وظیفه زندگیتان را همسو کنید.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.