بروکلی ریب

طرز تهیه بروکلی ریب

بروکلی ریب یک غذای لذیذ و دلچسب با پاستا است که با امتحان آن عاشق طعمش خواهید شد.طرز تهیه را در آشپزخانه فانوس ببینید.

______________فانوس______________

مواد لازم برای بروکلی ریب

پنیر پارمسان :30 گرم

میخک :2 قاشق چایخوری
ماکارونی پاستا :450 گرم
گوجه فرنگی :56 گرم
فلفل قرمز و نمک :به مقدار لازم
بروکلی :450 گرم
روغن زیتون :2 قاشق غذاخوری

بروکلی ریب

طرز تهیه بروکلی ریب

1- دو قابـــلـمــه بزرگ ( حداقل 4 لیــتـر حجــم) را در نظـــر گرفـــته و آنـهــا را تا نیـــمـه پر از آب کنــیــد. سپـــس قابـلـــمه ها را روی حرارت قرار دهــیـــد تا آب داخل آنـهـــا به جوش آیـــد. هر قابـــلــمــه ای که زودتر به جوش آمـــد را از بروکلی ریب پر کرده و سپـس به مدت دو دقیقــه بجوشانـــیـــد. آنگاه آنـــهــا را به یک آبکـــش منــتقل کرده و با آب سرد آبکشـــی کنید و کنــاری قرار دهــیــد.
2- پاستــاهــای معـــمولی در مدت 10 دقـــیقـه حاضـــر میـــشوند. بنـابـراین وقتی آب قابـــلمــه دیـگـر جوش آمــد یک قاشـــق غذاخوری نمـــک به آن اضــافه کرده و پس از حل شدن نمک پاســتــاها را داخل قابــلمه بریزید. توجه کنــید پاسـتاها باید به حدی پخـتـه شوند که فرم اولیــه خود را از دست بدهند ولی تا حدی نیز سفت به نظر بیاینـــد.
3- در حیــن آماده شدن پاستا روغن زیـــتون را در یک تابه دیگـر گرم کرده و سپس سیـر و فلـفـل قرمز را در آن سرخ کنـــیــد. طبخ را تا زمـانــی که سیــر به رنـــگ قهوه ای در نیــامده است ادامــه دهیـد و پس از آن بروکلــیـهـــای ریب را اضافــه نمایید. در حیـــن طبــخ اولیــه که مدت یک الـــی دو دقیقـه طول خواهـــید کشید میـــتوانید به میزان دلخواه نمک نیـز به مخــلوط اضــافــه کنــید.
4- بروکلـــی ریب را به مدت 5 دقـــیـقه تفـــت دهــید، در انـــتهای کار گوجه فرنگی خشک شده را نیــز به مخــلوط اضــافــه کرده و آنگاه حرارت را قطــع کنــید. حال مخـــلوط حاضـر را با پاستای آمــاده شده داخـل یک ضرف بریزید و با فلــفل سیاه، پنــیر پارمـــســان و میــخـــک طعـــم دهــی و تزئین کنیـد.

بروکلی ریب

نکات تکمیلی در مورد بروکلی ریب

بـروکلی ریــب جزو ماکـارونی میباشـــد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحــتـــاج آن حدودا 15 دقـــیقـــه
و زمــان پخـــت و انـتـــظار آن در حدود 30 دقـیــقه میـبـــاشد .
بروکلـــی ریب را می توانـیـد در وعده نهار – شام – سرو کنیـــد .
توجه نمایــید مقـدار مواد اولیه و دسـتور تهـــیـه برای 4 نفر مناسب میــبـــاشـد

آموزش درست کردن بروکلی ریب یک غذای لذیذ و دلچسب

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.