مجله اینترنتی فانوس : خبر مبتلا شدن یک نفر به بیماری میازیس به علت ورود میوه های قاچاق توسط دانشگاه علوم پزشکی مازندران تکذیب شد.
بیماری وحشتناک که به خاطر خوردن میوه های قاچاق بوجود می آید + عکس هولناک از یک بیمار در ساری(۱۴+)

چند روزی است خبر مبتلا شدن یک نفر به بیماری میازیس به علت ورود میوه های قاچاق در فضای مجازی دست به دست می شود.

در تصویر و خبر منتشر شده آمده است: مگس های مولد از طریق میوه قاچاق گرمسیری وارد ایران و مازندران شدند و بیمار مبتلا به میازیس ناحیه لب و دهان در بیمارستان امام خمینی (ره) ساری جراحی شد.

۵۲۱۱۸۰۹_۶۱۸

در ادامه متن این خبر آمده است: میازیس نوعی بیماری مشترک میان انسان و حیوان است که در ان حشرات و بویژه مگس ها تخم های خود را در نواحی مختلف بدن انسان قرار میدهد و لاروهای مگس پس از خروج از تخم تا زمان تبدیل شدن به حشره بالغ میهمان ان عضو خواهند بود و با تغذیه از گوشت و بافتهای بدن مراحل بلوغ و تکامل خود را طی میکنند و این بیماری حتی منجر به مرگ هم می شود و خانواده ها مراقب اطفال و افراد مسن باشند.

سلطان تویه، سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی مازندران در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری گفت: با توجه به پیگیری از همه بیمارستان های مازندران، هیچ موردی تاکنون در استان از این بیماری مشاهده نشده است و این خبر نیز شایعه است.

دکتر بابا محمودی، متخصص بیماری های عفونی نیز در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری گفت: میازیس به وجود لارومگس در نسوج آسیب دیده مانند له شدگی در اثرحوادث وسوانح یا رفتن ناحیه پاشنه پا درلای پره موتور یا زخم بستر یا زخم بیماران دیابتیک و در بیماران با ضعف دفاعی بدن دیده می شود وهمیشه وجود دارد و ما گهگاه در بینی افراد مشاهده میکنیم.

دکتر بابا محمودی افزود: این بیماری ارتباطی با میوه های وارد شده ندارد.

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.