تاتو یا خالکوبی در ایران پر درآمدترین شغل شناخته شده است

خالکوبی و تاتو در زمان های قدیم در زندان ها انجام می شد اما در حال حاضر بسیاری از ایرانیان از خالکوبی در بدنشان استفاده می نمایند افراد سود جو از این فرصت استفاده نموده و خالکوبی های گران قیمتی را بر روی بدن مردم هک می کنند که سود و درآمد بسیاری از این راه کسب می نمایند در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر تاتو یا خالکوبی در ایران پردرآمدترین شغل شناخته شده است را در سایت فانوس خواهید دید با ما همراه باشید.

هرچند که در بین جامعه ایرانی و خانواده ها این موضوع به رسمیت شناخته نمیشود و جایگاهی ندارد اما برخی از جوانان با تقلید از چهره های هالیوودی یا ورزشکاران اقدام به زدن تاتو میکنند.

این کار در کشورمان روز به روز طرفداران زیادی را از بین جوانان جذب میکند که علاوه بر پرداخت مبالغ هنگفتی برای طراحی بلکه باید برای عوارض پوستی و گاهاً عفونت های آنها ناشی از انها هزینه های بسیار سنگینی را متحمل شوند.

شاید برخی ها فکر کنند که این شغل در کشورمان زیاد بازار خوبی نداشته باشد ولی باید عرض کنیم که در همین تهران طبق امار به دست امده درامد خالکوبی بین ۸ تا ۱۰۰ میلیون تومان در ماه است!

 

درآمد خالکوبی در ایران برای مشتریان ممکن است در هر محله با تغییر روش کار یا با توجه به موادی که به کار می برند متفاوت باشد. مثلا قیمت تاتوی ابرو در سالن آرایشی که در جنوب شهر تهران قرار دارد بین ۹۰ تا ۱۰۰ هزار تومان است اما همین کار در آرایشگاه شمال تهران قیمتی بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تومان دارد.

تعرفه خالکوبی و تاتو

همچنین تاتو کردن طرح و نقش های کوچک، بین ۵۰ تا ۷۰ هزار تومان آب می خورد. البته برخی طرح های کوچک گران تر نیز هستند به طور مثال تاتوی پلک یا پشت گوش یا شاهرگ بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان هزینه دارد.

 

طرح های بزرگ هم قیمت های متفاوتی دارند که البته به اندازه طرح و تعداد رنگ های به کار رفته و حتی دو بعدی یا سه بعدی بودنش بستگی دارد. طرح دست بین ۱.۵ تا ۲.۵ میلیون تومان هزینه دارد.کل هر دو پا بسته به نقش و تعداد رنگ بین سه تا چهار میلیون و طرح کامل کمر بین ۳.۵ تا ۴.۵ میلیون تومان هزینه در بردارد. قیمت تاتوی کامل بدن که کمتر هم مورد علاقه خانم ها است و بیشتر آقایان این کار را می کنند بین ۱۰ تا ۱۲ میلیون تومان است.

نحوه پاک کردن تاتو و خالکوبی

در این میان کسانی هستند که پس از تاتو به دلایل مختلف تغییر سلیقه می دهند و به فکر پاک کردن می افتند. پاک کردن تاتو با لیزر، مواد و کرم های خاص پاک کننده و یا با روغن های مخصوص انجام می شود که قیمت پاک کردن آن بسته به اندازه و نوع کار، بین ۵۰ هزار تا یک میلیون تومان هزینه دارد.

افرادی که کار تاتو را انجام می دهند اصولا یا در ایران و یا در تایلند دوره دیده اند که البته علاوه بر داشتن مهارت باید دستگاه های مخصوص تاتو را نیز داشته باشند. این دستگاه ها قیمتی بین یک میلیون و پانصد هزار تومان تا هشت میلیون تومان دارند.

از طرف دیگر هر سوزنی که در تاتو استفاده می شود ۲۵۰ تومان قیمت دارد و اگر همه موارد بهداشتی مثل دستکش یک بار مصرف، اسپری ضدعفونی کننده و مواد بی حس کننده را نیز محاسبه کنید در گران ترین حالت به زحمت ۱۰ هزار تومان می شود. نتیجه اینکه قیمت تمام شده برای یک تاتو کوچک حداکثر ۱۰ هزار تومان است اما آنچه از مشتری دریافت می شود بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان است.

 

درآمد خالکوبی در ایران بر اساس نتایج یک تحقیق، پدیده خالکوبی در برخی شهرهای کشور به ویژه کلانشهرها در بین دختران، دانش آموزان و دانشجویان افزایش یافته است. گفته شده تقریبا ۲۰ درصد افراد ۱۸ تا ۳۵ ساله در دنیا خالکوبی می کنند که پیش بینی می شود طی چند سال آینده این مقدار افزایش یابد.

تاتو یا خالکوبی در ایران پر درآمدترین شغل شناخته شده است

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.