در حال حاضر آزمایش‌های متعددی به پزشکان برای تشخیص زوال شناختی در مراحل اولیه کمک می‌کنند. علائم اولیه آلزایمر با دیگر بیماری‌های زوال عقل همچون دمانس دژنراتیو بادی لوی (DLB) مجزا است. زمانی که شخصی به اختلال شناختی مبتلا شود و در واقع یکی از علائم اولیه آلزایمر و یا DLB را داشته باشد، تحت درمان قرار می‌گیرد. البته درمان افراد در مراحل مختلف بیماری و یا داروی تجویز شده برای آنان نیز متفاوت است.

به گزارش مجله خبری سرگرمی فانوس،در حال حاضر دلیمان صادق و همکارانش در کالج لندن در تلاشند تا این مشکلات را با بررسی تاریخچه درمانی بیمار رفع کنند. آنان ۴۲۹ بیمار با اختلال شناختی را طی ۱۴ سال از سال ۱۹۹۴ تا ۲۰۱۵ تحت درمان قرار دادند.

تشخیص علائم اولیه آلزایمر با انجام این آزمون های ساده

این گروه با استفاده از آزمایش‌ها و آزمون‌های مختلف دریافتند امتیازات افراد مبتلا به آلزایـمر در آزمون‌های مختلف بسیار پایین‌تر از دیگر گروه‌ها است.
صادق اظهار کرد: با استفاده از آزمون‌های انجام شده در این تحقیق الگوریتمی برای تشخیص بیماری آلزایمر در مراحل اولیه بیماری ارائه خواهد شد. البته هنوز نیازمند آزمایش‌های بیشتری بر روی گروه بزرگتری هستیم.

آزمایش‌های بالینی مشابه این تحقیق کمک بسزایی به پزشکان در تشخیص مراحل اولیه آلزایمر و DLB خواهد کرد تا پیش از وخیم شدن بیماری، افراد تحت درمان قرار گیرند.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.