نگاه کردن به لباس های راه راه موجب تشدید میگرن می شود!!!

نگاه کردن به لباس های راه راه موجب تشدید میگرن می شود!!!

کارشناسان اعتقاد دارند زمانی که این افراد الگوهای پارچه سفید و سیاه را می بینند مانند وقتی که نور یا صدای شدید در فضا وجود دارد دچار تشدید میگرن می شوند.با ما در مجله خبری سرگرمی فانوس همراه باشید.

میگرن، سردردی تپش دار است که معمولا نیمی از مغز را در بر می گیرد. چنین سردردی به اندازه ای شدید و طولانی است – چهار ساعت – که می تواند زندگی روزانه فرد را مختل کنند.

افراد مبتلا به میگرن به برخی بوها، نور شدید و سر و صدا حساسیت دارند اما برخی موارد غیر عادی نیز ممکن است در بروز حملات این بیماری موثر باشد.

بر اساس تحقیقات جدید افراد مبتلا به میگرن در اثر دیدن یا پوشیدن البسه راه راه که به شکل گورخری است، دچار تشدید حملات بیماری می شوند.

کارشناسان اعتقاد دارند زمانی که این افراد الگوهای پارچه سفید و سیاه را می بینند مانند وقتی که نور یا صدای شدید در فضا وجود دارد دچار تشدید علائم میگرن می شوند.

نگاه کردن به لباس های راه راه موجب تشدید میگرن می شود!!!

تشدید میگرن

بر اساس تحقیقات، الگوهای پیچیده و راه راه حتی اگر در معماری ساختمان و بنا هم وجود داشته باشند، می توانند سبب تشدید میگرن و حتی حمله تشنج در مبتلایان به صرع شود.

این یافته ها حاصل تحقیقات پژوهشگران دانشگاه University Medical Centre Utrecht در کشور هلند بر روی مبتلایان به میگرن است.

در این پژوهش کارشناسان با بررسی الکترودهای متصل به پوست کف سر داوطلبان امواج مغزی و نوسانات گاما در مغز آن ها را بررسی کرده اند.

ابتدا داوطلبان عکس هایی از ابر و مناظر طبیعی دیده اند و در ادامه عکس های پیچیده شامل تصاویر راه راه برای داوطلبان نمایش داده شده است و کارشناسان دریافتند داوطلبان دچار برهم ریختگی نوسانات و امواج مغزی شده اند.

کارشناسان اعتقاد دارند این تصاویر حتی ممکن است باعث ناراحتی، تنش فکری، احساس سردرگمی و سرگیجهدر افراد سالم نیز شود.

این نخستین بار است که رابطه بین امواج مغزی و تصاویر دیده شده توسط افراد و اثرات منفی آن بر مغز مورد بررسی قرار می گیرد.

کارشناسان امیدوار هستند از این پژوهش برای کمک به درمان و کنترل علائم بیماری در افراد مبتلا به میگرن و صرع استفاده کنند و همچنین پارامترهای محیطی تاثیرگذار بر بیماری را به افراد و خانواده های آن ها اطلاع دهند.

گفتنی است؛ بیماری میگرن نوع خاصی از سردرد است که در اثر آن فرد به صدا، نور شدید، برخی ادویه ها، ارتفاع و مواردی از این دست حساسیت پیدا کرده و دچار سردرد شدید می شود.

در برخی موارد حملات میگرن به قدری شدید است که نیاز به بستری شدن فرد در بیمارستان و مصرف داروهای مسکن قوی است. اگر میگرن کنترل نشود می تواند در بعضی از افراد سبب آسیب دائمی به مغز یا حتی نابینایی شود.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.