بیوگرافی و تصاویر جدید الناز حبیبی بازیگر محبوب سینما و تلویزیون

الناز حبیبی از دختر ثریا تا عالیه دودکش ماه رمضان ۹۲

الناز حبیبی در ۲۱ مرداد ماه سال ۱۳۶۸ در تهـران به دنـیـا آمـد. او دانـشـجوی رشـتـه تدوین اسـت. الناز حبیبی از سال ۱۳۷۸ کـارش را با کانون پرورش فکـری کودکـان شروع کرد. الـنـاز حبـیـبـی برای ۳ فیـلم از کیـانوش عیـاری جلوی دوربـیـن رفـت، سریال «فاصله‌ها» را بازی کرد و بعد با پروژه سینمایی «پیتزا مخلوط» همکاری کرده، سریال «سی‌امین روز» که در ماه رمضان پخش شد را بازی کرد و در سریال آقای «سیروس مقدم» به نام تاثریا در نقش دختر کوچک خانواده ایفای نقش کرد. او در فیلم مناسبتی ماه رمضان به نام دودکش نیز نقش آفرینی کرده که هم اکنون (ماه رمضان ۹۲) هرشب از شبکه یک پخش می شود

 ایـن روزهـا شاهـد بازی الناز حبیبی در نقـش عالـیـه در سریـال تلویزیونی دودکـش به کارگـردانـی محمـدحـسـیـن لطـیـفـی هسـتـیم. او در ایـن سریـال در کنـار سیمـا تیـرانـداز که نقـش دخـتـر عمویش، عفـت را بازی می کنـد خیـلـی خوب ظاهـر شده اسـت.

یـکـی از ویژگـی های او و عفـت بده بسـتـان هایـی اسـت که در تائید کار یکـدیـگـر با هم دارنـد و همـین مسالـه به شیـریـنـی نقـش آنـهـا افـزوده اسـت. حبـیـبـی با وجود ایـن که بازیـگـر جوانـی اسـت امـا تلـاش کرده با انـتـخـاب های دقـیـق، نقـش های متفـاوتی را بازی کنـد. او پیـش از ایـن در نقـش دخـتـر ثریـا در سریـال «تـا ثریـا» خوش درخـشـیـد. با او دربـاره سریـال دودکـش به گفـت وگو نشـسـتـیم.

بیوگرافی و تصاویر جدید الناز حبیبی بازیگر محبوب سینما و تلویزیون

الناز حبیبی پیـشـتـر دربـاره بازی در سریـال تا ثریـا گفـتـه بود: نقـش الـنـاز دخـتـر کوچک ثریـا را در ایـن سریـال بازی می‌ـکـنم، او و همـسرش (با بازی حسـیـن مهری) نیـز مشکـلـاتـی را در ابـتـدای زنـدگـیـ‌ـشـان تجـربـه می‌ـکـنـنـد که مواردی را به دیـگـر مشغـلـه های ذهـنـی ثریـا اضـافـه می‌ـکـنـد. کار با مقدم با هر کارگـردان دیـگـر متفـاوت اسـت، من در ایـن کار چیـزهـای زیـادی را در عالم بازیـگـری می‌ـآموزم که قطـعـاً بعـدهـا برایم مثمـرثمـر خواهـد بود. امـیدوار هسـتم نتـیـجـهـ‌ـی ایـن کار باز هم بتوانـد نظـر مخاطـبـان آثـار آقـای مقدم را جلـب کنـد.

عالیه جزو شخصیت های ساده و دوست داشتنی سریال دودکش است. زمانی که پیشنهاد بازی در این سریال به شما شد کدام ویژگی این شخصیت، شما را برای بازی ترغیب کرد؟

عـالـیـه دخـتـری شهـرسـتـانـی اسـت که در دانـشـگـاه تهـران قبول شده و در کنـار خانواده دخـتـرعمویش زنـدگـی می کنـد. او تمـام تلـاش خود را می کنـد تا عفـت را راضـی نگـه دارد. راسـتـش شرایـط زنـدگـی عالـیـه برایم خیـلـی جذاب بود. ایـن که عالـیـه دخـتـری سخـتـکوش اسـت و مرتـب سعـی می کنـد هر کاری از دسـتـش بر می آیـد، انـجـام بدهـد. محبـت او به عفـت از روی عشـق اسـت. عفـت هم به عالـیـه لطـف می کنـد و او قدردان محبـت عفـت اسـت. ایـن کارهـای عالـیـه را خیـلـی دوست داشـتم.

بیوگرافی و تصاویر جدید الناز حبیبی بازیگر محبوب سینما و تلویزیون

فکر می کنم با این تعریف، فیلمنامه سریال دودکش سهم زیادی در انتخاب شما داشت؟

طـبـیـعـی اسـت وقتـی بازیـگـری می خواهـد نقـشـی را قبول کنـد، مجموعه عوامـل را در کنـار هم می گذارد و بعـد نقـش را می پذیـرد. من نیـز همـه عوامـل را در نظـر گرفـتم. فیـلمـنامـه برزو نیـک نژاد را خیـلـی دوست داشـتم. او برای پرداخـت به مشکـلـات جامـعه زبـان شیـریـن و طنـازی را انـتـخـاب کرده اسـت. از سوی دیـگـر شخـصـیـت پردازی ها خیـلـی خوب در آمـده اسـت. نقـش عالـیـه هم بانمـک، ساده و دوست داشـتـنـی نوشتـه شده اسـت. در کنـار همـه ایـن موارد کارگـردانـی محمـدحـسـیـن لطـیـفـی هم نقـش عمـده ای در انـتـخـابم داشـت.

خوشبـخـتـانـه من ایـن افـتـخـار را داشـتم که در کنـار کارگـردانـان خیـلـی خوب کار کنم و از آنـهـا خیـلـی چیـزهـا یاد بگـیـرم. ایـن اتـفـاق هم در سریـال تلویزیونی دودکـش برایم افـتـاد. کار کردن در کنـار لطـیـفـی و دیـگـر بازیـگـران ایـن سریـال برایم مثل کلـاس درس بود.

دیـالوگ هایـی که برای سریـال تلویزیونی دودکـش نوشتـه شده، طنـز اسـت امـا جالـب اسـت شمـا در ایـفـای نقـش عالـیـه سعـی می کنـیـد فقـط نقـش را شیـریـن در بیـاوریـد و به اصـطـلـاح خیـلـی دسـت و پا نمـی زنـیـد که با حرکـات طنـز بیـنـنـده را بخـنـدانـیـد. از چگونگـی نزدیـک شدن به نقـش عالـیـه برایمـان بگوییـد.

فـیـلمـنامـه آن قدر ویژگـی طنـز داشـت که بیـنـنـده را بخـنـدانـد. بنـابـرایـن نیـازی نبود که من حرکـات خنـده دار انـجـام بدهم تا بیـنـنـده از اتـفـاقـی که برای من می افـتـد، بخـنـدد. خوشبـخـتـانـه من با راهـنمـایـی و هدایـت درسـت کارگـردان و نویسـنـده توانـسـتم ایـن نقـش را درسـت در بیـاورم. الـبـتـه شخـصـاً هم علـاقـه ای نداشـتم با حرکـات خنـده دار بازی ام را برای بیـنـنـده جذاب کنم. بیـشـتـر سعـی کرده ام بازی رئال در کنـار بیـان متفـاوت و شیـریـن داشـتـه باشم. به هر حال کار من طنـز نیـسـت. معتـقـدم سریـال دودکـش طنـز نیـسـت، بلـکـه از موقعـیـت های طنـز اسـتـفـاده کرده تا مشکـلـات جامـعه را به نمـایـش بگـذارد.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.