تعریف و تمجید یک روزنامه فرانسوی از قاسم سلیمانی : قویترین مرد خاورمیانه

به گزارش مجله اینترنتی فــــــــانـــــــوس » روزنامه فرانسوی لوموند با انتشار مقــــاله‌ای درباره سردار قاسم سلیمانی، وی را قوی‌ترین مرد خاورمیانه توصیـــــف کرد.تعریف و تمجید یک روزنامه فرانسوی از قاسم سلیمانی : قویترین مرد خاورمیانه

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

تعریف و تمجید یک روزنامه فرانسوی از قاسم سلیمانی : قویترین مرد خاورمیانه

فـــــــــانــــــــوس : روزنامه فرانسوی زبان لوموند در مقاله خود با عنوان “قاسم سلیمانی، چه‌گوارای ایرانی‌ها” به توصــیف ویژگی‌های شخصیتی سردار سلیمانی و فعالیت‌های نظامی وی در طول سال‌های گذشته پرداخته است.

به نوشته بخش فارسی رادیو بین‌المللی فرانسه، لوموندعکس بزرگی از سردار قاسم سلیمانی در حـــــال نماز خواندن منتشر کرده و آورده است: ۱۷ ماه پیش در ژوئیه ۲۰۱۵ منابعی از آمریکا و خاورمیانه از سفر  قاسم سلیمانی به مسکو خبر دادند و گفتند که وی در این سفر با ولادیمیر پوتین(رییس جمهور روسیه) درباره سوریه رایزنی کرد.
فـــــــــــانــــــــوســــــــــ : روزنامه لوموند در ادامــــه آورده است: قاسم سلیمانی، “قوی‌ترین مرد خاورمیانه” ۳۷ سال است که با جنگ زندگی می‌کند. وی از زمان آغاز جنگ عراق علیه ایران با فنون رزمی آشنا شـــده، بعدها پس از سرنگونی صدام دیکتاتور عراق به این کشور رفته و حالا در سوریه است.
لوموند همچنین با “چه‌گوارای ایرانی‌ها” خوانـــدن قاسم سلیمانی به نقل از «عبدالله گنجی» مسئول روزنامه جوان  نوشت: از زمان انقلاب، او در جنگ زندگی می‌کند. زندگی او مثل ما نیست. آدم‌هایی مثل او حتــی در رختخواب هم باید نگران مرگ باشند. او می‌خواهد شهید شود.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

تعریف و تمجید یک روزنامه فرانسوی از قاسم سلیمانی : قویترین مرد خاورمیانه

فانوس : قاسم سلیمانی خود نیز در مصـــاحبه‌ای که در سال ۲۰۰۹ با او در مرز عراق انجام شد، گفت: جبهه، بهشت گم شده انسان است. بهشتی که با تقوا و اخلاقیات ساخته شده اســـت.
لوموند با مرور فعالیت‌هــای نظامی سردار سلیمانی در سال‌های گذشته و همچنین ارتباطات وی با جریان‌های سیاسی و عقیدتی در کشورهای مختلف به ویژه سوریه، عراق و لبنان به حضور او در ســـال‌های گذشته در بالاترین سطوح نظامی اشاره کرده که اگر چه تا مدت‌ها مردم ایران او را به درستی نمی‌شناختند اما بسیاری از مقامات کشورها با او در ارتبــــاط بوده‌اند.
فانوس : این روزنامه فرانسوی بـــــه نقل از صادق زیباکلام نوشت که اگر سلیمانی مورد اعتماد جریان‌های سیاسی مختلف در ایران است به دلیل کناره‌گیری وی از فعالیت‌های سیاسی اســـت.
لوموند به نقل از علی الادیب از رهــــبران حزب الدعوه در عراق نیز نوشت: قاسم سلیمانی برای محافظت از نظام جمهوری اسلامی می‌جنگد. این جنگ برای او بیشتر از آن ‌که ملی باشد، مذهبی اســـــت و انگیزه‌های مذهبی او را تقویت می‌کند. در واقع آنچه قاسم سلیمانی برای آن می‌جنگیده و می‌جنگد، جمهوری اسلامی است.
لوموند همچنین در بخش دیگــــری از مقاله خود به این‌ موضوع اشاره کرده است که قاسم سلیمانی بالاترین درجه نظامی در سپاه پاسداران ایران را دارد. وی با فرماندهی سپاه قدس، خاورمیـــــانه و خاور نزدیک را دوباره شکل داد Funnos.com

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.