تهمینه میلانی و نیکی کریمی

عکس تهمینه میلانی و نیکی کریمی ۲۰ سال پیش و اکنون

تهمینه میلانی کارگردان فیلم آتش بس صفحه اینستاگرامش را با انتشار عکسی از خودش و نیکی کریمی در ۲۰ سال پیش به روز کرد.با ما در بخش بازیگران مجله خبری سرگرمی فانوس همراه باشید.

تهمینه میلانی و نیکی کریمی در گذز زمان

تـــهــمینـه میـلانی ازجـمــلـــه کارگردان های سیـنــمـــای ایـران اســت که آثار وی در سیـــنمـاهـــای کشورهای اروپایی و امریـکـایی اکران و با اسـتـــقـبــال خوبی در جشنواره های مختلف مواجه می شود.

تهــمینه میـلـانی کارگـــردان زن کشورمان تصویری از خودش و نیکـی کریـمـی مربوط به ۲۰ سال پیــش را در صفــحه ایـــنــســـتاگــرامش منـتـــشـــر کرد و بعد از ۲۰ سال دوباره لحـــظـــه کنـــار هم قرار گرفـتــن آنها تکـــرار شد.

خاطره بازی تهمینه میلانی با نیکی کریمی

تهمینه میلانی و نیکی کریمی

تـهـــمـــیـنه میـــلانـــی با انـــتشـــار دو عکــس از خود و نیـکی کریــمی در صفـحــه اینـســتـاگرامش که یکی متـعلق به اکنون و دیـگـــری متــعـلــق به ۲۰ سال پیش است نوشت:« عکــس پایین پشــت صحنه فیلـم «نیـــمـه پنـــهان»، عکس بالـــا بعــد از حدودا بیـســت سال هنـــگـام نمــایش فیــلم «نیمــه پنـــهـان» در فسـتـیوال فیـــلم فیــلـمــسازان زن ایـــرانـی در برلـیـــن ۴ جون ٢٠ـــ١ـــ٧( دیروز )»

تهمینه میلانی را بهتر بشناسید

تهمـینـه میـلانــی فعالـــیت در سیـــنمــای حرفــه ای را سال ۱۳۶۱ به عنوان دستیار کارگـردان و مدیر همــاهـنـــگی با فیلــم به نمـایش درنیامـده خط قرمـــز آغاز کرد و در سال ۶۸ اولیـــن فیـــلم خود به نام بچـــه های طلـاق را ساخت و جایـزه بهـتریـــن فیـلـم اول در جشنواره فجــر را کسب کرد. یک سال بعد؛ فیــلم افسانه آه را ساخت و پس از موفقــیت آن؛ فیلم دیـگـــه چه خبر را در گونه سیـــنـمای کمــدی ساخت.

تهمینه میلانی و نیکی کریمی

در سال ۱۳۷۶ تهمینه میـــلـــانـی فیلم دو زن را ساخت. به خاطر ساخت ایـــن فیــلـــم، جایـزه بهـــتـرین فیلمنــامــه جشـــنواره فیــلـم فجر را به دســـت آورد و نامــزد جایـــزه بهـــترین کارگردانــی از همـین جشـنواره شد. وی پس از موفقــیت فیــلــم دو زن، فیـلـــم های نیـــمــه پنهـــان و واکــنــش پنجـم را با بازی نیکـی کریمــی، ساخـت.پس از فیلـــم های سه گانه میـــلانی با بازی نیــکی کریمی، در سال ۱۳۸۳ فیـــلـــم زن زیـادی با بازی مریــلــا زارعــی به نمــایش درآمد.

تهمینه میلانی کارگردان سینمای ایران

تهـــمینه میلانـــی در سال ۱۳۸۴ بر اساس کتـاب شفـای کودک درون اثــر لوچیـا کاپـــاکیونه فیــلم آتش بس را با بازی مهنـــاز افشـار و محـــمدرضا گلــزار ساخـــت.

حضور تهمیــنه میـــلــانــی در جشنواره برلــیــن : جشنواره فیــلـم سیــنمـــاگران زن ایــرانی در برلـــین دیـــروز پنــجـــم ژوئن (۱۵ خرداد) به کار خود پایــان داد. در ایـن جشـنواره ۱۴۴ فیلم ایـــرانی به نمایـش درآمـــد که درمیـــان آن ها سه مســتـند هم حضور داشت. در میـــان سازنـــدگـــان ایــن فیلـم ها، نام های بیـشـتــر شناختـه شده مانـنـــد نیکــی کریــمـــی و تهمیــنـه میلانی و همچنـــیـن افـرادی مثـــل فائزه عزیــزخــانــی که با اولین فیلـم بلــنــد خود «روز مبــادا» در ایـــن جشـــنواره شرکت کرده بود به چشـم می خورد.

 تهمینه میلانی ۲۰ سال قبل چه شکلی بود

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.