مجله اینترنتی فانوس : مادر این کودک پنج ساله در مصاحبه‌ای با رسانه‌های رسمی انگلستان خاطرنشان کرد: «جک» در سن پنج سالگی دقیقا هم قد پسربچه‌ای است که ابتدایی را تمام کرده است. قد او یک متر و نیم است و پزشکان اعلام کرده است که او حتی به دو متر و نیم هم می‌رسد.

pic-89750-1474886763

مادر این کودک در ادامه به روزنامه دیلی‌میل یادآور شد: متاسفانه مجبورم در مدت کوتاهی تمامی لباس‌ها و کفش‌های پسرم را دور بیندازم؛ چرا که رشد او به شدت سریع است. پزشکان بر این عقیده‌اند که «جک» به سندرم «بک ویت- وایدمن» که باعث رشد سریع استخوان‌ها و عضلات می‌شود مبتلا است.

براساس گزارش رسانه‌های رسمی این کشور جک که اهل منطقه «سوین توآن» در جنوب «یورک شایر» است در هفته ششم بارداری به دنیا آمد، در حالی که نزدیک به چهار کیلوگرم وزن داشت. او ۱۲ ماه پس از آن در دستگاه و در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان کودکان «شفیلد» بستری بود.
علاوه بر این، پزشکان بر روی این پسر بچه غول‌پیکر ۱۵ عمل انجام دادند که سه عمل بر روی زبانش بوده است تا آن را کوچک کنند. همچنین عمل‌های جراحی بر روی نای و شکم این کودک هم صورت گرفته است تا او بتواند بیاشامد، غذا بخورد و نفس بکشد. این کودک به دلیل مشکلاتی که دارد، تنها می‌تواند غذاهای نرم و سوپ بخورد.
مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.