عسل

آیا حل کردن عسل درشیر یا آب جوش مفید است؟

با خوردن عسل و شیر داغ یا چای داغ نه تنها از خواص عسل بهره ای نمی برید بلکه مواد سمی وارد بدنتان میکنید.عسل در مایعات بالای 45-40 درجه هیچ خاصیتی ندارد بلکه باعث تولید نوعی سم نیز میشود.

_______________فانوس_______________

سَم مهلک در کمین علاقه مندان به شیر عسل داغ

عسل، شیـرین کنــنده ای طبیعی اســـت که به نظــر برخــی می گویند، عســل خاصیت درمانی هم دارد و چون شیــریـــنی اش طبیـعــی است می توان بدون هیـــچ محدودیـــتـی از آن استــفــاده کرد اما ممکـن اســت در برخی از موارد تصورات درباره ایـــن ماده غذایـی اشتــباه باشد. برای روشن شدن موضوع سعی کردیـــم در گفـــت وگو با عضو کمیتـه صنایــع غذایی انجــمن مدیــریــت کیفیـــت ایـران در رابـطـه با خواص واقعی عســـل اطـلاعـــات بیــشــتــری کسب کنـیـــم که در ادامـــه می توانــیــد شرح ایـــن گفـت وگو را بخوانیـد.

عضو کمیــته صنـــایـع غذایـی انــجــمــن مدیریت کیـــفـیت ایـــران با اشاره به خواص و منابــع قندی موجود در عسل، در مورد مصــرف درســـت این عصـــاره شیـریـن توضیحاتـــی داد.
عضو کمـیـته تخصصــی صنایـــع غذایی انـجـــمـــن مدیــریـــت کیـفیـت ایـران با تاکـــید بر وجود مقـادیــر قابـل توجهـی از انواع قند ها در عسـل اظــهـار کرد:ایـن عصــاره شیرین منـبــعـــی غنی از اقســام قند ها به ویژه گلوکز و ساکــاروز اسـت به گونه ای که 14 الـی 18 درصد آن را آب، 2 درصــد را سایـر مواد و بین 75 الـی 86 درصـــد عســل را قنــد تشکـیــل می دهـد.

عسل

خوردن عسل با شیر داغ

وی در خصوص مصـرف عســـل به ویژه در رژیـــم های لاغــری و دیـــابتـــی بیـان کرد:بسیاری از افـراد فکر می کنــنـد مصرف زیـــاد عسل به علــت داشتــن قنــد طبـیــعــی بلـــامـانع اســـت، در حالـــیکــه مقـادیـــر خیلـی کمـــی از این عصـــاره حاوی کالـری و انـرژی خیــلی زیـــادی است و به هیــچ عنوان زیــاده روی در مصـرف آن برای دیابـتی ها و افراد دارای رژیم های لاغـری توصیــه نمی شود، بنــابـرایــن بهتریــن روش مصرف در عموم افراد، اســتفاده روزانه یک تا 2 قاشق مربـا خوری از عســـل است.
عضو کمـیـته تخـــصـــصی زنبور عســل سازمـان نظام دامـــپزشـکی در مورد یکـی از اشــتبـاهـات رایج مصرف عسل گفـــت:متاســـفــانـه برخـی افـراد علـاقـه زیـادی به شیر عسل داغ، چای عسـل داغ و یا سرو نوشیدنی های داغ با عســـل به ویژه در ساعات اولیه صبــح دارند در حالیکـــه ایـن کار با گذر زمان به راحتــی جانشان را نشانـــه می گیـرد.

وی یادآور شد:افرادیـــکه به مصرف نوشیــدنی های داغ با عسل علاقه دارنـــد بایـد بدانـــنـد که نبایـد عسل را در نوشیـدنـی های با حرارت بیـش از 40 درجـــه سانتیگراد مخلوط کنــنــد، زیــرا دمـای بالــای عسل منـجر به تولید و فعـال شدن سمی موسوم به HMS می شود که اثر فوری ندارد و به مرور زمان در کبد ته نشین شده و سلامتی فرد را باخـطری جدی مواجه می کنـد که دمـــای شیـــر یا چای یا هر نوشیدنی دیـگـری که قرار است عســل به آن اضـافه شود، بایـــد نیمـه گرم یا ولرم بوده و از ایـن دمـا بالاتــر نباشـــد

با خوردن عـسل حل شده در شیر داغ یا آب جوش انگار سم می خورید!!!

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.