رسانه های خارجی چگونه حمله ایران به داعش را پوشش دادند

بازتاب جهانی حمله موشکی سپاه ایران به داعش

رسانه های خارجی چگونه حمله ایران به داعش را پوشش دادند،پس از حمله موشکی نیروی هوافضای سپاه ایران به مواضع تروریست ها رسانه های عربی به این موضوع واکنش نشان دادند.در بخش خبری فانوس با ما باشید.

واکنش رسانه های عربی به حمله موشکی ایران

رســـانـه های عربی مانند الــجـزیره، الـعربـیه، راشـا تودی عربـی، رادیو سوا بیــروت، المیـــادین، انباء نیوز و صدی البلد با انتـــشـــار بیــانیه سپـــاه خبــر حمله موشکی ایـــران به مواضع تروریــســت ها در دیـــر الزور در شرق سوریه را پوشش دادنـــد.

شبکــه خبری الـعــربـیــه که ابـتـــدا ایـن خبــر را به صورت فوری گزارش داده بود با انتشار بیانـــیـــه سپـــاه اعـــلـام کرد که ایران میــگوید مواضــع داعش را با اسـتـفـــاده از موشک های میـــان برد هدف قرار داده ایم.

العربـیــه در خبـــر خود تأـکــید کرده که ایـــن اولین حمـلـــه موشکـی ایران به اهـــدافی خارج از مرز ایـــران اســت و تأـــکــید کرده که ایـــن حمـــلـه در پاســخ به حمـلـات تروریستی به حرم امــام خمـینی و مجلـس شورای اســلامـــی در تهـــران صورت گرفـــتـه اسـت.

از سوی دیــگر هافـینگتـــن پسـت عربی نیــز در خبـــر خود به ایـــن نکته اشــاره کرده که حملـه موشکـی ایــران دیر الـزور در شرق سوریـه را هدف قرار داده که در اشغـال گروهک تروریسـتـــی داعش اسـت. در ایــن خبـر تأــکـــیـــد شده که ایـــران برای اولین بار با موشک های خود مواضع گروه های مسلـح در سوریـه هدف قرار داده اســـت. هافینـــگـــتن پست عربـــی ادامـه داده که ایـــران در سوریـــه و عراق از دولت های دو کشور در مقابل گروه های معارض و مســـلـــح و داعشــحـمــایـــت میـــکـند.

رسانه های خارجی چگونه حمله ایران به داعش را پوشش دادند

روزنامــه الــنــهار کویت نیــز با انتشار لحـظـــه شلـیـک موشک های ایرانی در صفحه توییـــتــر خود اعــلام کرده که این اولیـــن بار اسـت که ایران اهدافی را در سوریـــه هدف موشک های بالـــســـتــیک خود قرار میـــدهـــد.

الــجزیـــره انگلیســـی نیـز در گزارش خود مربوط به حمـلـه موشکـی ایران به مواضع تروریـــســـت ها نوشتـــه حمـــلات موشکی ایـــران برای اولیـن بار در ۳۰ سال گذشته صورت گرفـــته و فقـــط چنـــد ساعـت بعد از انتشـار پیـام رهـبر ایـران که گفـــتــه بود ایــران به دشــمنـــان خود سیـــلـی خواهـد زد صورت گرفتـــه است.

همچنـــیـن المنار با اشـــاره به حمــلــه سپـاه به تروریسـت های تکـــفـیـــری در دیـــرالـزور تاکـیـــد کرده است:عمـلیـات سپـــاه ساعـــاتـی پس از سخـنان آیــت الــله خامــنـه ای انـــجــام شد که فرمودند:جمــهوری اسلـامی با اقـتدار کامـــل ایــسـتـاده و دشمـــنـان نمی تواننـد به ملــت ایـران سیلـــی بزنــند بلکـه ملــت به آنــها سیــلی خواهــد زد.

سردبیـر و مجری شبکـــه الــمنار اما در صفـحه توییـتر خود نوشتــه که شلیـــک موشک های سپاه ایـــران از خاک ایران به سوریه حامل پیامـی برای همه پایگـــاه های نظامی آمـریـــکــا در منـــطـــقـــه و همه جریان هایـــی اســـت که علیـــه ایران تنـش زایــی میـــکــننـد. او در ادامه ایـــن پرسش را مطـرح کرده که آیا عربـسـتــان ایـن پیــام را دریافـت کرده اســت؟

حمله ایران به تروریست های تکفیری داعش

روزنــامـــه الشــرق الاوسط عربســتان، روزنــامـــه نزدیک به حاکــمـیــت ایـــن کشور، نوشتـــه است:ایــران ۶ موشک بالــســتیــک میان برد به چنــد هدف در سوریه شلیـــک کرده که از حریم هوایـی عراق عبور کرده است.

زینـــب عوده خبــرنـگار و مجــری لبنانـــی نیــز در صفحـه توییتر خود نوشت:پاســـخ سپاه ایــران به عمـــلیات تروریســتـی تهران از داخــل خاک کشور حامـــل پیامــی است:موشک های ما به دور تر از سوریـــه هم میـرسد وی در توییـت دیگـری نوشته:تهران، بغداد، دمشق بیـــروت در راه فلـســـطیــن این جغـرافیـایی پیروزی است.

نجاح محمد علـی تحلـــیلگر عراقی مسائل ایران در واکـــنـش به حمـلـــه موشکی سپـــاه به مواضــع تروریــست ها در شرق سوریــه:موشک های سپــاه ایـــران در دیر پیــام هشدار به تروریــسـت ها و حامیان منـــطقـــه ایـی و بین الـــملـــلـــی آنهــاست و به آنهـا میـــگوید اگـر حمـاقت های خود را بار دیگـــر تکرار کنــند روانــه جهــنم خواهنـد شد.

بازتاب حمله ایران به داعش

بعـد از حمـــلـــه موشکـــی ایـران به مواضــع تروریـــســت ها در سوریــه خبـــرگزاری های مطــرح جهــان مانـنــد آسوشیـــتــد پرس، شبـــکـه خبـــری راشا تودی، شبـکـــه خبـری الجــزیره، رویتـرز، هاآرتص، خبرگزاری اسپوتنیـــک روسیــه، سی ان ان ، روزنامـه جروزالـــم پســـت و الـمانـــیـتور و دیـگـــر رســانـه های مطـرح جهان در خبرهایی فوری به پوشش این عملــیات پرداخــتـنـد.

روابط عمومی کل سپــاه پاسـداران انـقـــلاب اسلـــامی یکشـــنــبـــه شب در اطـــلــاعـیـه ای از حمـله موشکـــی نیــروی هوافــضای سپـــاه به مقرّ فرمــاندهی و مراکز تجـمع و پشتیـــبـانـــی تروریســـت های تکــفیری در دیرالزور سوریه خبـــر داد.

رسانه های خارجی چگونه حمله ایران به داعش را پوشش دادند

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.