از کدام موشک ایرانی برای حمله به داعش استفاده شده است؟؟؟

مشخصات موشک ذوالفقار در حمله سپاه به داعش

از کدام موشک ایرانی برای حمله به داعش استفاده شده است؟؟؟به گزارش مجله خبری سرگرمی فانوس،سپاه انقلاب اسلامی با موشک ذوالفقار به فاصله ۱۵۰ ساعت انتقام اقدام تروریستی داعش در تهران را گرفت.در بخش خبری فانوس با ما همراه باشید.

انتقام سپاه از داعش با موشک ذوالفقار

سپـاه پاســـداران انـقــلــاب اســلامی همــانگونه که وعده داده بود، انتـــقـــام اقدام تروریسـتی عوامل گروهک داعـش در تهـران را گرفـت و به فاصــلــه ۱۵۰ ساعـــت از آن اتـفـاق، با شلــیک ۶ موشک از کردستــان و کرمـانشــاه، مقرهـــای فرمانــدهی و مراکـز تسلیـــحـــاتـــی داعـــش در دیـرالزور را درهم کوبیـــد.

طبق تصاویر منتشر شده از یکـی از موشک های شلیــک شده سپــاه به سمت مواضع داعش در دیرالـزور سوریـه، مشخص شده اســت که این موشک، «موشک ذوالــفقـــار» است.

از کدام موشک ایرانی برای حمله به داعش استفاده شده است؟؟؟

سردار حاجـــی زاده فرمـــانــده نیروی هوافضای سپـــاه ششـــم مهـــر سال گذشـــته خبر داده بود که «موشک ذوالــفـــقار وارد سازمان رزم سپاه شده است و تا پایان سال عمـــلـــیـــاتــی خواهد شد».

موشک «ذوالــفقـــار» در کلاس موشک «فاتح» قرار دارد که دقــیق ترین موشک ایـــرانی اســـت.

برخورداری از سکوی پرتــاب متحـــرک و خودکــشـشـــی، رادار گریزی، قابــلـیـــت نقـــطــه زنــی و همچنیـن سبک و تاکتـیـــکی بودن، از جمـلـــه ویژگـی های موشک ذوالــفــقـار اسـت.

موشک سوخت جامد، تاکـتیـکــی و نقطه زن ذوالـفــقار، موشکـــی مایـــل پرتـاب با برد ۷۰۰ کیـــلومتـر اسـت؛ ضدجــمینـــگ بودن نیز از دیگر ویژگــی های ذوالـــفقــار است.

سردار دهـــقان وزیـر دفــاع کشورمــان شهریور سال گذشته در مراسم افـتتـاح خط تولیــد ایـــن موشک گفــتـه بود که «طراحــی و ساخت موشک تاکـتیکی و مهم ذوالفقـار که در شرایـــط تحـــریـم در بخـــش دفـــاع صورت پذیـرفـتــه اســت».

 

فیلم لحظه شلیک موشک

 

از کدام موشک ایرانی برای حمله به داعش استفاده شده است؟؟؟

منبع : میزان -/ح
مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.