حواشی پیرامون درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی

ازدحام مردم در مقابل بیمارستان شهدای تجریش بعد از درگذشت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی حواشی پیرامون درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی

رئیس جمهور با چشمانی اشکبار و پس از آخرین دیدار با آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی بیمارستان را ترک کرد

تصویری از آخرین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام به ریاست آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

گفته شده که نیروی انتظامی هرگونه ورود به بیمارستان ⁧ شهدای تجریش راممنوع کرده و هرلحظه به جمعیت مقابل بیمارستان افزوده میشود.

پیکر آیت الله هاشمی به بیمارستان جماران انتقال یافت

شبکه‌های تلویزیونی صداوسیما به مناسبت درگذشت “آیت‌الله هاشمی رفسنجانی” روبان سیاه رنگی را در سمت چپ تصاویر خود قرار داده‌اند

طبق گزارش ایلنا قرار است طی ساعت‌های آینده مراسم ترحیم آیت الله هاشمی در حسینه جماران برگزار شود

نظر رهبر انقلاب در مورد آیت الله هاشمی:
رهبر معظم انقلاب: من از سال ۱۳۳۶ – یعنی ۵۲ سال قبل – ایشان را از نزدیک می شناسم. آقای هاشمی از اصلی ترین افراد نهضت در دوران مبارزات بود؛ از مبارزین جدی و پیگیرِ قبل از انقلاب بود.
این مرد بارها تا مرز شهادت پیش رفته. قبل از انقلاب اموال خودش را صرف انقلاب می کرد و به مبارزین می داد. اینها را جوان ها خوب است بدانند. بعد از انقلاب ایشان مسئولیت های زیادی داشت.
هشت سال رئیس جمهور بود؛ قبلش رئیس مجلس بود؛ بعد مسئولیت های دیگری داشت. در طول این مدت هیچ موردی را سراغ نداریم که ایشان برای خودش از انقلاب یک اندوخته‌ای درست کرده باشد.
این ها یک حقایقی است؛ اینها را باید دانست. در حساس ترین مقاطع ایشان در خدمت انقلاب و نظام بوده

♦️حال و هوای بیمارستان شهدای تجریش پس از درگذشت آیت الله هاشمی رفسنجانی
?علی رغم اعلام خبر درگذشت آیت الله هاشمی اعلام شده است اما همچنان در اطراف بیمارستان شهدای تجریش از شمار حضور مردم و ماموران امنیتی در مقابل بیمارستان شهدای تجریش کاسته نشده است.
?پس از اعلام رسمی خبر درگذشت آیت الله هاشمی فاطمه هاشمی دختر رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز وارد بیمارستان شد و دقایقی بعد فرزند ارشد آیت الله، محسن هاشمی رفسنجانی در حالی که به سرعت بیمارستان را ترک می‌کرد در گفت‌وگویی کوتاه و شتابزده خبر درگذشت آیت الله را ناموثق و غیرقطعی دانست.
?در همان حال دقایقی بعد از آن با بلندشدن صدای شیون و زاری جمعی از نزدیکان آیت الله هاشمی رفسنجانی شواهد حکایت از قطعی شدن خبر درگذشت رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام می‌داد.
?در همین حال و در حالی که گفته می‌شود پیکر آیت الله هاشمی به محله جماران تهران منتقل می‌شود، همچنان چند صد نفر در مقابل بیمارستان شهدای تجریش تجمع کرده‌اند که البته با حضور ماموران حفاظتی و امنیتی اجازه ورود هیچ کس و حتی خبرنگاران نیز به داخل بیمارستان داده نمی‌شود و از طرفی ماموران انتظامات و حراست انتظامی و اطلاعاتی از پذیرش بیماران نیز خودداری می‌کنند.
?در حال حاضر به سرعت بر جمعیت حاضر در مقابل بیمارستان افزوده می‌شود به طوری که سراسر خیابان ولیعصر تقریبا مسدود شده است و حاضران علی رغم تذکرات و برخوردهای ماموران حاضر در محل حاضر به ترک بیمارستان نیستند.
?همچنین علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی نیز دقایقی پیش وارد بیمارستان شهدای تجریش شد

♦️معاون وزیر بهداشت: مرحوم آیت هاشمی رفسنجانی به دلیل ایست کامل قلبی به بیمارستان منتقل شد و احیای یک ساعت و نیم تیم پزشکی نتیجه بخش نبود
♦️شنیده ها/ برخی رسانه ها از تعطیلی سه روزه ادارات دولتی و دانشگاه ها خبر دادند که هنوز به صورت رسمی تایید نشده است
?انتشار شنیده ها به معنای تایید قطعی صحت آنها نیست

♦️شنیده‌ها/ مهدی هاشمی فرزند ایت الله هاشمی لحظاتی پیش بر سر پیکر پدر حضور پیدا کرده بود و لحظات پیش با ماشین ناجا از بیمارستان خارج شد

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.