خالکوبی

با انواع مختلف تاتو (خالکوبی) بیشتر آشنا شوید

تاتو نام دیگر کلمه خالکوبی است که این عمل روی پوست انجام می شود. حتما می دانید که تاتو انواع مختلفی دارد و فانوس در ادامه شما را با مدل های مختلف خالکوبی یا تاتو بیشتر آشنا می کند.

____________________فانوس____________________

انواع تاتو (خالکوبی)
انواع تاتو: تاتو انواع مختـلف و كاربـردهــای متــنوعی دارد. می توان از يك منظر تاتو را تنـــها روشی برای تزيين، نشان دادن وابـســتـگی شخص به گروه يا عقـــيده ای خاص، تنوع طلـــبی، آرايش دائمی و… دانـــسـت؛ امــا از منظـری ديگر می توان تاتو (تتو) را راهــی برای پوشانـــدن و از بين بردن نقــايص مختــلف مانـنـد نقـايص مادرزادی يا اكـتــسـابــی دانـــست. اگــر چه در ايران تاتو كردن، حتـی از نگـــاه يك روش درمانــی باز هم توسط پزشكـان انـــجام نشـــده و يا بســيار به ندرت انجــام می شود، اما نمی توان منـكـــر فوايد درمانی تاتو برای افـراد نيازمــنـــد شد.”

 

تاتوی (تتو) لب
تاتو لب : تاتوی لب روشی درمانی برای رفع نقص افرادی است كه به دلايل مادرزادی يا اكتسابی “خط لب” خويش را از دست داده اند. به طور مثال در افراد “لب شكری” پس از درمان نقص اصلی، می توان از تاتو كردن برای ترميم “خط لب” بهره برد.

خالکوبی

تاتوی (تتو) ابرو
تاتوی ابرو :تاتوی ابرو نيز كاربردی درمانی برای افرادی كه به دلايل مختلف ابروی خويش را از دست داده اند يا دچار نقص مادرزادی هستند، محسوب می شود و از بارزترين نمونه های آن می توان به بيمارانی اشاره كرد كه بر اثر”شيمی درمانی” ابروی خود را از دست داده اند.

 

تاتوي (تتو) چشم
تاتوی چشم نيز برای رفع نقص ها چون افتادگی چشم، افتادگی پلك ، آسيب و جراحت و … به كار می رود.

خالکوبی

چگونه می توان تاتو را پاک کرد؟

پـاک کردن تاتو :گاهــی پس از انجام تاتو(خالــکوبی) شرایــطـــی پیــش می آیــد که فرد تصــمیم می گیـرد تاتو (خالــکوبی) را پاک کنـــد که مهم ترین دلـایل آن عبارت اســـت از عوض شدن مد ، عدم رضـایـــت از شکـــل به دســـت آمــده گاهـــی خرابکاری ، فراهم شدن مشـکـل اســتخدام و … اســت.

 

خالکوبی

روش های مخـــتــلفــی برای پاک کردن تاتو (خالکوبی) وجود دارد که شامــل جراحـــی، کوتر کردن، منـجمد کردن، تراشـیــدن پوست و لایه برداری عمیــقــی که این روش ها ارزان بوده ولی نتــیـــجــه آنها کامـل و صد در صد نیــست و معمولا جای زخـم و اســـکار به جای می گذارند. روش دیــگــر پاک کردن تاتو ،استـفـــاده از لیـزر ساده ترین ، با عارضه کمتـر و گاهــی با نتـــایـج بسیـار عالــی می باشد که در صورت موثر بودن اکـثــرا جای زخم و اسـکار به جا نمـــی گذارد . اما لیـــزر محـدودیت هایـــی هم دارد که یکــی گران بودن ، دوم غیــر قابـــل پیــش بیــنی بودن نتایـج آن اســـت سومیــن محــدودیـت لیــزر بی اثـــر بودن آن روی بعـضـــی از خالـکوبی ها می باشـد.

در دنیا چند نوع خالکوبی یا همون تاتو وجود دارد

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.