خواص عسل برای زیبایی پوست و مو

خواص عسل برای زیبایی و شادابی پوست و موی سر,عسل برای پوست و مو خواص بسیاری دارد، شما می توانید از عسل به عنوان ابزاری موثر برای زیبایی پوست و موی خود استفاده کنید.در ادامه با ما باشید.

________________________________فانوس________________________________

خواص عسل برای زیباتر شدن

عسل تنها گزیـنه ای ایـده آل برای شیــرین کردن غذاهـــا و نوشیـدنـی های گرم محسوب نمی شود، بلکــه این ابـرمــاده غذایـی باید حضوری دائمی در آشــپزخـــانـــه شمـا داشتـــه باشـد تا در طول زندگـــی خود از فوایـــد مخـتـــلف آن بهـره منـــد شوید.

عسل می تواند به عنوان یک عنـــصــر کلـــیـدی در درمـان سرفـــه، مبــارزه با عفونت های ناشی از بریدگــی ها، بهــبود سلــامت پوست سر، تقویت انـرژی بدن، و کمک به کاهــش واکــنـش های آلــرژیـــک می توانــد به طور قابـل توجهی کمک حال شما باشد.

حتـــی عســـل می تواند در بهــبود شرایــط خواب انسان نقـش داشـتـــه باشـــد زیرا به تثبـــیـت سطوح قنـــد خون کمـک می کنـــد، به ترشــح سروتونین کمــک می کند که در بازسازی بدن طی زمان اسـتراحت نقـــش دارد، و از ذخیــره گلـــیــکوژن کافی برای مسدود کردن هورمون های اســترس، مانـنـد کورتیزول و آدرنـالیـــن، اطـــمــیـــنان حاصــل می کند.

خواص عسل

زیبایی پوست و مو با عسل

بـــا گنــجاندن عسل در رژیـم غذایی خود از فوایـد و کاربـردهــای بسـیاری سود خواهـــیـد برد. به عنوان مثال، ترکـــیـــب عســـل با زردچوبه می توانــد برای کمک به پیشگیـــری از بیمـاری قلـــبی و کاهـــش الـــتــهاب مفاصــل اســـتـــفـــاده شود.

امـــا عسل در محـصولات زیبـــایـی، به ویژه برای سلامــت پوست و مو، نیز بسیار مورد استــفــاده قرار می گیــرد. عسـل، به ویژه عسـل خام یا غیـــر پاســـتوریزه، سرشار از آنـتـی اکـسیـــدان هایـــی است که به کاهـش چین و چروک و مقـابله با پیــری پوست کمک می کننــد. افـــزون بر این، ویژگی های ضد باکتری عسل در کاهش طغیــان آکنـه کمــک می کنــنــد. همچـنـــین، ویژگـــی مرطوب کننـدگی عسل در مقــابـله با سوزش و لکــه های پوستـــی موثر اسـت.

عسـل یک تمیــزکــنـنده خوب برای منافـذ پوست اســـت و به باز شدن آنـها کمـــک می کنـــد. بهتــر از همه ایــن که پس از اســتـــفـاده از عســـل درخششی زیبـا را تجــربه خواهـید کرد. جدا از لذت بردن در رژیـم غذایی، شمـا می توانیـد از عســل به عنوان ابـزاری موثر برای زیبایـی نیــز استـــفاده کنـیـــد.

ماسـک صورت لیـمو و عسل

برای تهــیه ماسک صورت لیمو و عسـل تنــها کافـــی اسـت تا یک لیــمو را نصـف کرده و هستــه های آن را خارج کنـیــد. سپـــس، یک قاشــق چایـــخوری عسل را به آن اضــافــه کنــیــد.

به آرامـــی لیمو حاوی عســل را روی صورت خود مالــش دهید. تقــریبـا پنـج دقیقـــه صبـــر کنــیـــد. ترکیـب ویتامین C و آنتــی اکســـیدان های لیــمو و ویژگـــی های آنتــی اکـســـیدانی عسل آن را به یک تقویت کنـــنده و لایه بردار شگفت انـــگیـــز تبـدیل می کند.

خواص عسل

زیبایی پوست و مو با عسل

حــفــظ رطوبت پوست با عســـل

پوست انـــســان در فصول سرد دچــار خشکـــی می شود. امـا با استـفـاده از عسل می توان از این شرایط پیشـگیــری کرد.

اگــر احســاس خشکی در پوست خود داریــد، یک قاشق غذاخوری عســـل را با یک قاشـــق چایـخوری روغن زیتون و مقداری آبـلیمو ترکــیب کنید. این ترکـیـب را روی بخش های خشـک پوست خود بمــالـیـد و اجــازه دهـــید 20 دقیـــقـــه به همان حالت باقی بمـانـــد.

موهایی درخــشــان با عســل

یک قاشـــق غذاخوری عسل را در یک لیوان آب گرم ترکـیـــب کنیــد. ایـــن ترکـیب را پس از شســـتشوی موهای خود با شامپو اسـتفــاده کنـیـــد.

اجـــازه دهــید چنــد دقیــقـه ترکــیـــب آب و عســـل روی سر شمـا باقـــی بمـانـد و سپـس به خوبی مو و پوست سر خود را شستــشو دهـید.

حمام شیر و عســل

حفــظ زیـــبایــی پوست سابقـــه ای تاریــخـی دارد و یکی از اقدامــات رایــج در ایـــن راستـــا اسـتفـــاده از حمام شیر و عسـل بوده است.

با ترکــیــب یک چهارم فنـجـان عســل با دو فنجـــان شیـــر ارگانیک و مقداری روغن های ضروری حمام می توانید در دنـــیـای مدرن نیــز این تجـــربـه را داشتـه باشیــد. ایـن ترکـیب را به آب داغ وان اضافــه کنید، سپـــس از حمـــامـی آرامش بخــش لذت ببــریـــد.

بررسی خواص عسل برای زیبایی و شادابی پوست و موی سر

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.