کاهش خطر سرطان معده با گریپ فروت

کاهش خطر سرطان معده با گریپ فروت

فیبر موجود در گریپ فروت از نوع فیبر نامحلول است، بنابراین به افزایش وزن مدفوع و سرعت خروج آن از روده کمک میکند.در بخش سلامت مجله خبری سرگرمی فانوس همراه باشید.

گریپ فروت چه خواصی دارد؟

رنگ گریـپ فروت زرد یا صورتـی است. گریپ فروت های صورتی دارای مقدار بیـــشـتـری کاروتن و لیـــکوپن هســـتـند. طعم تلخ گریـــپ فروت ناشی از وجود ماده ای به نام نارنـجنین است. در طب چینــی از گریپ فروت برای کمک به هضم و رفــع نفـــخ شکم و باد گلو اســتـفاده می شود. گریـــپ فروت در رفع اثرات مخرب مصــرف بیش از انـدازه الــکـل موثر اسـت.

از آب و گوشت گریــپ فروت، چای تهـــیـــه می شود که از آن برای درمـان تب اســتفاده می کننـد. تصور می شود که پوست گریـــپ فروت به تنــظــیــم عمـــلــکـرد طحـــال و پانکـــراس و جلوگیـری از تشـکیــل گاز زیاد در دستـــگــاه گوارش کمــک می کنــد. گفـته می شود که در مشرق زمــیـــن، از عصـاره دانـه گریپ فروت به عنوان یک آنتــی بیوتیـک طبیـعی و قوی استـفـــاده می کنـــند. این میوه معمولا در صبــحانه مصــرف می شود.

کاهش خطر سرطان معده با گریپ فروت

فواید خاص گریپ فروت

سـرطـــان معـــده تحــقــیقــات نشان می دهـنـــد که خطــر ایـــجاد سرطـــان معده در افرادی که به طور منـــظم از مرکبات اســتفـــاده می کنــند تا ۶۰ درصد کاهــش می یابــد.

به نظر می آیـد که ویتـامـیــن C مانع از تشکیل مواد سرطـان زا در معده می شود.
ضمــنـــا به پیـــشـــگـــیـری از گاسـتریـــت (الـتـهــاب مخـاط معده) که می توانـــد عامل سرطان سلول های مخــاط معده باشـد، کمک می نمایـــد.

درمان آب مروارید با این میوه

گــریـپ فروت و سرطـان کولون
فیبـر موجود در گریپ فروت از نوع فیبر نامحـــلول اسـت. بنــابـراین به افزایـش وزن مدفوع و سرعت خروج آن از روده کمـــک می کنـد. ایـــن امر خطــر ایــجـاد سرطـــان کولون را کاهش می دهـد.

گریپ فروت و آب مرواریــد
عدســی چشــم انســان به طور طبیعـی دارای مقدار زیــادی ویتامــیــن C است.
تحـقـــیـقـــات نشان داده انــد که خطـــر ایـــجاد آب مرواریــد در افرادی که روزانه کمـــتـــر از ۱۲۵ میـلـی گرم ویتامیــن C مصرف می کنـنــد ۴ برابر افـرادی است که روزانـه بیـــش از ۵۰۰ میــلی گرم ویتـــامـــین C دریـــافت می کنند.
از ایــن رو گنــجـانـــدن مرکـــبــات که یکی از آنـــها گریپ فروت می باشـد، در رژیــم غذایــی می تواند به محـافظت عدسـی چشم کمـــک کند.

گریــپ فروت و آنـمـی
ویتـامیــن C به جذب آهن رژیــم غذایـی کمک می کنـــد.
لازم به ذکــر اسـت که جذب آهن و سایر عناصر دو ظرفیـتی در محیـط اســـیـــدی بهـتـــر صورت می گیــرد.
بنابراین مصـــرف مرکــبات خصوصاً در گیاهــخواران که در معـــرض خطر کمـــبود آهن قرار دارند حائز اهـــمـیــت است.

گریپ فروت با خواص بی نظیرش می تواند خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهد

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.