این دختر آلبرت انیشتین دیگری است / نابغه ای که در آمریکا ظهور کرد

به گزارش مجله اینترنتی فـــــــانــــــــوس : آلبرت اینشتین رقیب جـــدیدی پیدا کرده و او هم اکنون یکی از معروف‌ترین فیزیکدانان ایالات متحده آمریکاست.با فـــانوس همراه باشید این دختر آلبرت انیشتین دیگری است / نابغه ای که در آمریکا ظهور کرد

این دختر آلبرت انیشتین دیگری است / نابغه ای که در آمریکا ظهور کرد
ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

این دختر آلبرت انیشتین دیگری است / نابغه ای که در آمریکا ظهور کرد

فانوس : دانشگاه هاروارد آمریکا از خـــانم سابرینا گونزالس پاسترسکی، فیزیکدان و پدیده بدیع به عنوان اینشتین بعدی نام می‌برد. سابرینا در ۱۴ سالگی، وقتی هم‌کلاسی‌هایش ویدیو گیم بازی می کــــردند، در گاراژ خانه پدرش هواپیمای تک موتوره‌اش را از اول تا آخر ساخت.

به گزارش نشریه فوربس، سابرینا در ۲۳ سالگـــی اولین خانمی است که در ۲۰ سال گذشته شاگرد اول دوره لیسانس دانشگاه MIT شده، و اکنون دوره دکترای فیزیک دانشگاه هاروارد را شروع می‌کند.

فانوس : این خانم نسل اول مهاجر کوبایی-آمریکایـــی است، و تلفن همراه هوشمند ندارد، و از سایت‌های اجتماعی مانند تویتر، فیسبوک و اینستاگرام Instagramاستفاده نمی‌کند. اما او یک وبسایت شخـــصی به نام PhysicsGirl دارد که به طور مرتب تجربه‌ها و دستاوردهای خود را در آنجا معرفی می‌کند.
پاسترسکی متخصص ثقل کوانتمی است و هدفش توضیـــح نیروی جاذبه در قالب مکانیک کوانتمی است. کارهای او در رشته فیزیک از سوی بسیاری از دانشمندان همچون استفان هاوکینز مورد ستایش قرار گرفته و شرکـــــت‌های ناسا، بلو اوریجین، و مدیر آمازون، جف بزوس به او پیشنهاد کار داده‌اند.Funnos.com

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.