مجله اینترنتی فانوس : به دلیل مشکلات فنی پیش آمده مجموع دو روز اول تعداد شرکت‌کنندگان در حدود ۳۰ هزار نفر بود، ولی با برطرف شدن مشکلات فنی شرکت‌کنندگان به شکل چشم‌گیری افزایش پیدا کردند و نتیجه آن شد که بین هفت تا ۹ صبح امروز حدود ۲۰ هزار نفر در سرشماری شرکت کردند.

رئیس مرکز آمار ایران ضمن اعلام تعداد شرکت‌کنندگان در سرشماری سال ۱۳۹۵ طی دو روز گذشته از در نظر گرفتن اینترنت رایگان برای شرکت‌کنندگان در سرشماری سال ۱۳۹۵ به صورت الکترونیکی خبر داد.

امیدعلی پارسا درباره‌ وضعیت سرشماری در سه روز گذشته، اظهار کرد: از روند سرشماری در دو روز گذشته راضی بودیم با این همه به دلیل مشکلاتی که در بخش فنی پیش آمد و استقبال انجام شده با پیش‌بینی‌ها تناسب نداشت، برخی مراجعه‌کنندگان در پروسه شرکت در سرشماری با مشکل مواجه شدند.

androidonlinenewsimage-aspx

وی افزود: با این حال با تلاشی که مسوولان بخش فنی مرکز آمار ایران کردند، مشکلات فنی سایت سرشماری برطرف شده و نتیجه آن شد که مراجعه‌کنندگان از امروز هفت صبح توانستند ظرف هفت تا هشت دقیقه فرم‌های سرشماری خود را پر کنند.

رئیس مرکز آمار ایران همچنین اضافه کرد: به دلیل مشکلات فنی پیش آمده مجموع دو روز اول تعداد شرکت‌کنندگان در حدود ۳۰ هزار نفر بود، ولی با برطرف شدن مشکلات فنی شرکت‌کنندگان به شکل چشم‌گیری افزایش پیدا کردند و نتیجه آن شد که بین هفت تا ۹ صبح امروز حدود ۲۰ هزار نفر در سرشماری شرکت کردند.

وی درباره‌ میزان مشارکت استان‌ها اظهار کرد: طبیعتا میزان مشارکت استان‌ها بر حسب ضریب نفوذ اینترنت در آن استان‌ها خواهد بود، ولی برهمین مبنا از همان ۲۰ هزار شرکت‌کننده‌ای که بین ساعت هفت تا ۹ صبح امروز ثبت‌نام کرده‌اند ۳۹۷۶ خانوار به تهران تعلق دارند، ۱۳۸۱ خانوار به خراسان رضوی تعلق داشته، ۱۵۳۱ خانوار به استان فارس و ۱۴۴۷ خانوار به استان اصفهان تعلق داشته و به ترتیب بیشترین شرکت‌کنندگان در سرشماری الکترونیکی سال ۱۳۹۵ را اختصاص داده‌اند.

پارسا با بیان این‌که روند شرکت در سرشماری به صورت الکترونیکی صعودی است، افزود: انتظار ما این است که استقبال همچنان افزایش یابد و خانوار ایرانی با توجه به این‌که شرکت کردن در سرشماری به صورت الکترونیکی برای خود آنها نیز راحتی بیشتری به همراه دارد، به شرکت در سرشماری الکترونیکی مبادرت کنند.

رئیس مرکز آمار ایران ضمن تاکید بر این‌که ۱۰۰۰ جایزه یک میلیون تومانی برای کسانی که در سرشماری سال ۱۳۹۵ به صورت الکترونیکی شرکت کنند در نظر گرفته شده است، گفت: همچنین در حال مذاکرات با اپراتورها هستیم تا بتوانیم یک گیگ اینترنت رایگان که احتمال افزایش آن نیز وجود دارد، در اختیار شرکت‌کنندگان در سرشماری الکترونیکی قرار دهیم.

پارسا همچنین از شرکت‌کنندگان در سرشماری الکترونیکی سال ۱۳۹۵ درخواست کرد: اطلاعات مورد نیاز در سرشماری را شامل اطلاعات شناسنامه، کدپستی و غیره در اختیار داشته باشند تا پروسه تکمیل فرم طولانی نشود.

وی در پاسخ به این سوال در مورد تمدید سرشماری الکترونیکی وجود دارد، گفت: هنوز صحبت در مورد تمدید زود است و حتی ممکن است استقبال از سرشماری الکترونیکی و رسیدن به سقف پیش‌بینی شده زودتر از موعد مقرر انجام شده و سرشماری الکترونیکی تمام شود و همه چیز بستگی به این دارد که استقبال خانوار ایرانی از سرشماری الکترونیکی در روزهای آینده چه میزان باشد.

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.