مجله اینترنتی فانوس : ۱٫ سرقت یک تانک
در ماه می سال ۱۹۹۵ یک لوله کش ساختمانی که تازه از کار بیکار شده بود موفق شده به داخل یک مقر تجهیزات گارد نظامی واقع در ایالت کالیفرنیا نفوذ کند و یک تانک را به سرقت ببرد.
وی پس از سوار شدن به تانک در یک مسیر تپه شروع به حرکت کرد و هرچه بر سر راهش قرار داشت را نابود کرد. نهایتا در یک تعقیب و گریز ۲۰ دقیقه ای توسط پلیس فرد سارق با ضرب گلوله کشته شد.

androidonlinenewsimage-aspx

۲٫ سرقت یک کلیسا

یک کلیسای ۲۰۰ ساله توسط برخی از ساکنین روستای مجاورش در روسیه آجر به آجر به سرقت رفت. برخی از ساکنین یک روستا یک کلیسای محل سکونت خود را اینگومه به یک فرد تاجر که پول خوبی بابت مصالح آن کلیسا می داد فروختند.
هیچ کس از ناپدید شدن این کلیسا که در سال ۱۸۰۹ در نزدیکی کوماروو بنا شده بود با خبر نشد زیرا در زمان سرقت ساختمان آن بدون استفاده مانده بود. هنگامی که مسولین چند سال بعد برای برگزاری مجدد مراسم به سراغ این کلیسا رفتند تنها به یک تیغه از دیوار آن رو به رو شدند.

androidonlinenewsimage-aspx

۳٫ سرقت نفت کش

در سال ۲۰۰۸ دزدان دریایی سومالی یک تانکر نفت کش پر را در میدان نفتی کشور غنا به سرقت بردند. این تانکر نفت کش حدود ۴٫۱ میلیون بشکه نفت که هرکدام ۱۰۰ دلار قیمت داشتند را حمل می کرد.
این سرقت نه تنها یک بار یا دوبار بلکه سه بار در طول ۱۸ ماه تکرار شد. بسیاری از مقامات پس از این حوادث به گارد نیروی دریایی نیجریه که مسولیت حفاظت از این تانکرها را بر عهده داشت شک کردند.

androidonlinenewsimage-aspx

۴٫ یک ناقوس ۲۵۰ کیلوگرمی

در سال ۲۰۰۵ سارقان یک زنگ قدیمی و تاریخی را که حدودا ۲۵۰ کبلوگرم وزن داشت از یک معبد بودایی در واشنگتن به سرقت بردند. این زنگ یزرگ ارزش مذهبی و تاریخی داشته و طبق گفته مسولین ارزش آن به قدری بالا بده که غیر قابل قیمت گذاری است.
اما گویا سارقان از این موضوع اطلاعی نداشتند زیرا یک سال بعد هنگامی که قصد داشتند این زنگ را به قیمت ۵۰۰ دلار به فروش برسانند دستگیر شدند.

androidonlinenewsimage-aspx

۵٫ سرقت یک پل

در سال ۲۰۰۷ یک پل فلزی ۲۰۰ تنی به سرقت رفت. این پل که در شهر خاباروف در شرق روسیه واقع شده بود یک شبه ناپدید شد. پل به سرقت رفته بخشی از مسیر دسترسی محلی به یک نیروگاه واقع در منطقه بود. شرکت مورد نظر از این پل برای رفت و آمد کارکنان و کارمندان این نیروگاه استفاده می کرد. طبق برسی های انجام شده ساخت مجدد پل برای این شرکت ۴۰ هزار دلار هزینه خواهد داشت.
جالب است بدانید این تنها نمونه پل به سرقت رفته نیست. گزارش هایی از سرقت چندین پل در ترکیه، هند و جمهوری چک وجود دارد.

androidonlinenewsimage-aspx

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.