رابطه همسران

راز رابطه عالی همسران بعد از بازنشستگی

رابطه همسران بعد از بازنشستگی به مراقبت بیشتری نیاز دارد, راهکار های بهبود رابطه همسران بعد از بازنشستگی را در بخش زناشویی مجله اینترنتی فانوس بخوانید.

_______________فانوس_______________

بهبود رابطه همسران بعد از بازنشستگی

خیلی از افراد از دوران بازنشستگی میترسند و فکر میکنند این دوران برایشان زجرآور است, راهکارهای ساده ای برای لذت بردن از دوران بازنشستگی کنار همسر وجود دارد.

آیا هرگز با شریک زندگی تان در مورد زندگی بعد از بازنشستگی صحبت کرده اید؟ آیا به توافق رسیده اید که بعد از آن چگونه باید اوقات خود را بگذرانید؟ آیا بازنشستگی در ذهن هر دوی شما معنای یکسانی دارد؟ آیا می خواهید در برنامه زندگی روزانه خود تغییری ایجاد کنید؟

رابطه همسران بعد از بازنشستگی

پس از یک دوره طولانی کار و فعالیت بالاخره زمانی می رسد که فراغت بیشتری در اختیار دارید. همه چیز به یک باره تغییر می کند. عادت های زندگی و هدف هایتان چیزهای دیگری خواهند بود و این مسأله بشدت رابطه شما را تحت تأثیر قرار می دهد.

بعد از بازنشستگی زندگی عادی شما تغییرات بنیادی زیادی پیدا می کند. بازنشستگی در تقسیم وظایف، جنس رابطه و زندگی روزمره تان تغییرات اساسی ایجاد می کند و ممکن است بعد از سال ها زندگی مشترک همه چیز برایتان شکل تازه ای پیدا کند. حتی عادات رفتاری همسرتان نیز طور دیگری نمایانمی شوند.

رابطه همسران

مهم ترین کمکی که می توانید در این دوران به یکدیگر بکنید حمایت از یکدیگر است. در مورد کارهای مورد علاقه تان که می توانید در این دوران انجام دهید صحبت کنید. آیا هر دو شما تصور یکسانی از بازنشستگی دارید؟ ممکن است یکی از شما این تصور را داشته باشد که بازنشستگی به معنی استراحت در خانه است اما دیگری تصور می کند بازنشستگی فرصت خوبی برای مطالعه، رفتن به کلاس کامپیوتر، زبان یا هر فعالیت ذهنی دیگر است. با یکدیگر در این مورد صحبت کنید. زیرا این تغییر کوچکی نیست که خیلی زود عادی شود. ممکن است مشکلات ایجاد شده تا همیشه روی سلامت رابطه و ذهنتان اثر بگذارد.

دوستان هم می توانند نقش بسیار مهمی را در دوره بازنشستگی در رابطه مشترک ایفا کنند. از آنها کمک بگیرید. شاید لازم باشد با دوستان قدیمی تان که مدت هاست از آنها خبری ندارید، ارتباطی مجدد ایجاد کنید و یا دوستانی جدید پیدا کنید. با دوستان تان قرار شام بگذارید. با آنها به تفریح و پارک بروید. بعضی از زوج ها نمی توانند تمام مدت با هم باشند واین نشانه ای از وجود مشکلی نیست پس می توانید مقداری از زمان را برای دوستان در نظر بگیرید.

باید با هم توافق کنید که ساعاتی از روز را هر کس برای خودش باشد. مرد می تواند با دوستانش به پارک برود، با آنها شطرنج بازی کند و زن می تواند پیگیر علاقه مندی های خودش باشد. قبل از آنکه زمان بازنشستگی فرا برسد می توانید چند روزی آن را امتحان کنید. در مورد آن صحبت کنید و به توافق برسید که برای همدیگر محدوده ای خصوصی در نظر بگیرید. با این کار سلامت رابطه تان را حفظ می کنید.

این کارها برای بهبود رابطه همسران بعد از بازنشسته شدن عالی هستند

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.