مجله اینترنتی فانوس : رضا کیانیان بی‌توجهی به جمع‌آوری یک میلیون امضا برای نجات دریاچه ارومیه را با استقبال از ثبت‌نام یارانه نقدی مقایسه کرد.
رضا کیانیان از چهره‌های سرشناس حامی کمپین «من دریاچه ارومیه هستم» است. این کمپین قصد دارد با جمع آوری یک میلیون امضا توجه جهانی را به وضعیت بحرانی دریاچه ارومیه جلب کند.
برخلاف درخواست کیانیان از هوادارانش برای امضای درخواست عمومی «من دریاچه ارومیه هستم» تنها عده کمی به این درخواست پاسخ مثبت داده‌اند و آن‌‌گونه که کیانیان می‌گوید تنها به لایک کردن عکس‌ها و هشتگ مربوط به این کمپین در شبکه‌های اجتماعی بسنده کرده‌اند.
این موضوع سبب شده است تا کیانیان متنی را برای گلایه از این رفتار در اینستاگرام منتشر کند.

androidonlinenewsimage-aspx
بازیگر «آژانس شیشه‌ای» نوشت: «خوشحالم که بسیارى از هموطنان توانستند امضا کنند. و خوشحال نیستم از اینکه بیش از پانصد هزار تن هشتگ «من_دریاچه_ارومیه_هستم» را لایک کردند! آن هم در صفحه‌هاى رخشان بنى‌اعتماد، عاطفه رضوى، الهام پاوه‌نژاد، مهتاب کرامتى، بهاره رهنما، شبنم مقدمى ، پرویز پرستویى، یغما گلرویى، امیر آقایى، عمو فیتیله‌اى‌ها، سعید معروف و بسیارى دیگر از همکاران و دوستان و همراهان و حدود ۶۶۲ تن که هشتگ «من_دریاچه_ارومیه_هستم» را در صفحات خود به اشتراک گذاشتند، ولى فقط چهل هزار تن، دو دقیقه وقت صرف کردند به سایت «http://yon.ir/t5E2» رفتند و امضا کردند. تقریباً همه لایک کننده‌ها موافق بودند که باید زندگى را به دریاچه برگردانیم، اما فقط چند دقیقه وقت نگذاشتند تا امضاى خود را ثبت کنند.»
این بازیگر در ادامه به استقبال مردم از ثبت‌نام برای یارانه نقدی اشاره کرد و در این باره نوشت: «چند سال پیش که گفتند ثبت‌نام الکترونیکى کنید و ماهى چهل و پنج هزار تومان بگیرید… چه سر و دست‌ها شکستند تا به هر قیمتى شده ثبت‌نام کنند.

androidonlinenewsimage-aspx
حتى بعضى مغازه‌ها کار و زندگى را رها کردند و پول مى‌گرفتند و بقیه را ثبت‌نام مى کردند! چندى نگذشت که آن چهل و پنج هزار تومان ها باعث تورم شد و چند برابرش از حلقوممان بیرون کشیده شد و هنوز هم داریم تقاص آن عدم دوراندیشى را مى‌دهیم!
همراهان عزیزم!
نابودى دریاچه ارومیه برابر خواهد بود با نابودى بخش بزرگى از کشور. و پیامدهاى آن، توفان‌هاى شن و نمک و در نتیجه نابودى کشاورزى و آلوده شدن هوا از آذربایجان تا قزوین است! و مهاجرت‌هاى بزرگ، گرانى و قحطى و … در پى خواهد داشت.
که حتماً ضرر آن بیشتر از ماهى چهل و پنج هزار تومان خواهد بود. »

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.