رهبر کره شمالی

دستور آماده باش رهبر کره شمالی

رهبر کره شمالی از نیروهای ارتش کشورش خواست برای نبردی همه جانبه با آمریکا و هم پیمانانش آماده باشند.در ادامه این مطلب از بخش خبری مجله فانوس با ما باشید.

__________________فانوس__________________

دستور رهبر کره شمالی به ارتش

«کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی به ارتش این کشور دستور داد برای هر گونه حمله موشکی احتمالی آماده باشد.

خبرگزاری رسمی کره شمالی اعلام کرد «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی از جزئیات طرح حمله موشکی به جزیرهگوام در خاک آمریکا، جایی که پایگاه های نیروی هوایی و دریایی ارتش آمریکا در آن واقع است، مطلع شده است.

بر این اساس رهبر کره شمالی مدتی طولانی این طرح را بررسی و در خصوص آن بحث و گفتگو کرده است.

رهبر کره شمالی از واشنگتن خواسته است تا برای جلوگیری از درگیری نظامی تصمیم قاطعی بگیرد.

بنابر این گزارش، ارتش کره شمالی نیز طرح حمله موشکی به جزیره گوآم آمریکا واقع در غرب اقیانوس آرام را به رهبر این کشور ارائه کرده است.

کره شمالی واشنگتن را تهدید کرده است که با چهار موشک میان برد سواحل جزیره گوآم که در فاصله سه هزار و 200 کیلومتری پیونگ یانگ قرار دارد را هدف قرار خواهد داد.

در همین حال، جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا در واکنش به تهدید کره شمالی گفت:واشنگتن آمادگی کامل برای دفاع از خود و همپیمانانش در شبه جزیره کره را دارد.

کره شمالی و آمریکا این هفته لفاظی های خود علیه یکدیگر را افزایش دادند و ترامپ کره شمالی را تهدید کرد که با «آتش و خشم » مواجه خواهد شد. پیونگ یانگ در مقابل به حمله به جزیره گوام متعلق به آمریکا تهدید کرده است.

در پی تشدید جنگ لفظی بین واشنگتن و پیونگ یانگ، برخی کشورهای اروپایی از جمله آلمان و اتریش به این مساله واکنش نشان داده و خواستار خویشتنداری دو طرف شده اند.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در پایان نشست فوق العاده کمیته سیاسی و امنیتی این اتحادیه، بر لزوم عاری سازی شبه جزیره کره از سلاح های هسته ای از راههای مسالمت آمیز به عنوان تنها راه رسیدن به صلح پایدار در منطقه تاکید کرد.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.