روغن بادام

روغن بادام از موخوره پیشگیری می کند

روغن بادام تلخ برای افزایش رشد موها ،خشکی مو و شوره سر بسیار مفید است و همچنین برای پیشگیری از برطرف موخوره مو استفاده می شود.

فواید روغـن بادام در پیشگیری از موخوره

موخوره یشـتـــر در موهای خشــک و شکــننـــده به وجود می آیـد و به خاطر خشـکــی بیش از حد و با شدت برس کشــیــدن بر موها ایـجــاد می شود. وقتی که سطـح محافظ مو از بیـــن می رود امکان جایگــزیـنــی آن دیگــر میـــســر نیـــســت. اگـر شما تغذیـــه سالم و متـنـاســـبــی داشـته باشـیـد کیــفیـــت مو به طور بارزی تحــت تاثـیـر قرار می گیرد.

یک متخـصـــص پوست و مو می گوید:مو از سولفوپروتئین تشکــیل شده اسـت و می توان گفـــت که بخـش مرده فولیکول مو است.

روغن بادام

تاثیر روغن بادام در جلوگیری از موخوره

وی گفـــت:خشکی مو می توانــد به دلایـــل ژنــتـیکی یا اســتـفـاده از شوینـده هایــی که اســتانـــدارد نیســـتــنـــد، شرایـط آب و هوایـــی محــل زنــدگـی افــراد، اسـتــفــاده از سشوار و اتوی مو باشــد.
ایـن متخـــصــص پوست و مو افزود:کرم های مو پایــه روغنـــی دارند و از روغن ساخــتـه شده اند . اســـتفـاده از آنــهـــا موجب بروز درخـــشنـــدگی و نرم شدن موها می شود.
امیری گفت:افـرادی که دارای موهای خشــک هستند می توانـــند از روغن هایی مثل روغن بادام برای موهای خود اســتـفـاده کنــنــد زیرا روغن بادام می توانــد از خشکـی و موخوره مو پیشــگیـری کند.

برای ریشه کن کردن موخوره می توانید از روغـن بادام استفاده کنید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.