مجله اینترنتی فانوس : زنی که چهره هزاران قاتل را کشید اختصاصی «تابناک باتو»؛ لوئیس جبسون، مشهورترین نقاش دایره جنایی دنیاست. او با نقاشی های خود به پلیس برای دستگیری و شناسایی هویت بیش از ۱۰۰۰ قاتل و جنایتکار کمک کرده است. خانم جبسون وقتی بیست و یک ساله بود، مورد حمله ناموفق یک قاتل متجاوز قرار گرفت. از آن پس او ترس عجیبی در خود احساس می کرد که آرامش را از او گرفته بود.

androidonlinenewsimage-aspx
جبسون برای از بین بردن این ترس و پاسخ به درخواست درونی اش به نقاشی جنایی روی آورد. نام او در کتاب رکوردهای گینس به عنوان پرکارترین نقاش پلیس ثبت شده است. نقاشی های او جزو نخستین رسوماتی بود که در برنامه Americans Most Wanted به نمایش درآمد. او لیسانس هنرهای زیبای خود را از دانشگاه تگزاس گرفت و دوره های نقاشی جنایی را از آکادمی تحقیقات فدرال اخذ کرد.
هم اکنون استاد دانشگاه نورث وسترن و انستیتو هنر در هیوستون تگزاس است. او حاصل تجارب خود را در کتابی با نام «چهره شیطان» به چاپ رسانید. جبسون در دهه بیست زندگی اش بیش از ۳۰۰۰ پرتره از گردشگرانی که به تگزاس می آمدند، کشید و بسترساز موفقیت های بعدی او در زمینه کشف هویت مجرمین و قربانیان شد. جبسون فعالیت خود را از ۱۹۸۱ آغاز کرد و هم اکنون به ثبت پرتره اعضای خانواده و دوستانش نیز می پردازد.
این گزارش شما را به دیدن نقاشی های جبسون دعوت می کند که شامل تصاویری از جنایتکاران و برخی قربانیان پرونده های جنایی است.

androidonlinenewsimage-aspx

androidonlinenewsimage-aspx

androidonlinenewsimage-aspx

androidonlinenewsimage-aspx

androidonlinenewsimage-aspx

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.