خوردن زولبیا و بامیه های رنگی ممنوع!

خوردن زولبیا و بامیه های رنگی ممنوع!

زولبیا و بامیه های رنگی که اخیراً به بازار آمده به علت استفاده از رنگ های غیرمجاز باعث آسیب جدی به کلیه، کبد و قلب و عروق می شود.در بخش سلامت مجله خبری سرگرمی فانوس همراه ما باشید.

مصرف زولـبیا و بامیه رنگی مضر است

رییس انجمن صنایع غذایی ایران در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به ناسالم بودن زولبـیا و بامیه اظهار کرد:برای تهیه زولبیا و بامیه به ویژه نوع رنگی آنها متأسفانه مسائل بهداشتی بطور کامل رعایت نمی شود و روغن بکار رفته در آن چند بار مصرف بوده که همین امر سبب بروز سرطان در بدن می شود.

وی عنوان کرد:بسیاری از کارشناسان تغذیه مصرف زولبیا و بامیه را در ماه رمضان به علت میزان بالای چربی و قند موجود در آن توصیه نمی کنند و به جای آن مواد مقوی و انرژی زا همچون خرما و کشمش را مفید می دانند.

رییس انجمن صنایع غذایی ایران بیان کرد:زولبیا و بامیه های رنگی که اخیراً به بازار آمده به علت استفاده از رنگ های غیرمجاز باعث آسیب جدی به کلیه، کبد و قلب و عروق می شود.

خوردن زولبیا و بامیه های رنگی ممنوع!

زولبیا و بامـیه های رنگی بسیار مضر هستند

وی تأکید کرد:زولبیا و بامیه های رنگی معمولاً در مکان های بهداشتی تهیه نمی شوند که این مسئله در نهایت خطر بروز بیماری های قلبی را افزایش خواهد داد. مصرف زولبـیا و بامیه خطر ابتلا به دیابت را در افراد افزایش می دهد که بهتر است در ماه رمضان مبتلایان به این بیماری خرما، کشمش و حتی توت خشک شده را جایگزین این شیرینی چرب و آسیب رسان کنند.

 زولبیا و بامیه های رنگ دار را نه بخرید و نه بخورید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.