مجله اینترنتی فانوس : اگر شما قصد بازدید از یک روستای زیبا را دارید، متوجه می شوید که «جذاب» تنها یک صفت نیست بلکه یک نوع شیوه ی زندگی است. امروز ما به شما زیبایی ساده، خانه های کوچک، طبیعت شگفت انگیز و مناظر نفس گیری در کنار آب نشان داده و روستای گانیو را به شما معرفی می کنیم. ‏ ‏‏‏ ‏ ‏

androidonlinenewsimage-aspx
گانیو Ganive زیستگاهی بزرگ است که روی دریاچه ی Nokoue ساخته شده و در فاصله ی یک ساعتی از شمال شهر Cotonou یعنی بزرگ ترین شهر جمهوری بنین Benin در غرب آفریقا قرار دارد. گانیو با جمعیت ۲۰۰۰۰ نفری، احتمالا بزرگ ترین روستای واقع شده بر دریاچه در آفریقا است و به همین دلیل در بین گردشگران بسیار پرطرفدار است. مردمی که در روستا زندگی می کنند به گروه قومی Tofino تعلق دارند. آنها در خانه های ساده ای زندگی می کنند که از بامبو ساخته شده اند. بیشتر این خانه ها تنها به چند ستون که به کف دریاچه فرو رفته تکیه دارند. به خاطر این شیوه ی زندگی اهالی بنین معمولا با عنوان «مردم آبی بنین» و روستای آنها نیز با نام «ونیز آفریقایی» شناخته می شود.

androidonlinenewsimage-aspx
تمام خانه ها، مغازه ها و رستوران های این روستا روی ستون های چوبی بنا شده اند و معمولا چندین متر بالاتر از سطح آب قرار دارند. گانیو یک بازار شناور دارد و همچنین یک قطعه ی کامل زمین که مدرسه ای بر آن ساخته شده است. در روستا بیشتر مردم در حرفه های ماهیگیری و گردشگری فعال هستند. بعضی از روستاییان حیوانات اهلی پرورش می دهند که بر قطعات کوچک علفی که از سطح آب بیرون می زند زندگی می کنند.

androidonlinenewsimage-aspx
مردم بر این باورند که این روستا اولین بار در قرن شانزدهم یا هفدهم پایه گذاری شده است. حرکت در اطراف آن نیز تنها با قایق امکان پذیر است. معنی لغوی گانیو نیز «ما جان سالم به در بردیم» می باشد و اتفاقاتی را یادآور می شود که قرن ها پیش به شکل گیری این روستا منجر شده است. گانیو روستایی عجیب است که تاریخ خود را به شما ارائه داده و همین طور به دلیل موقعیت قرارگیری، قطعا ارزش بازدید دارد.

androidonlinenewsimage-aspx

androidonlinenewsimage-aspx

androidonlinenewsimage-aspx

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.