سفره های یکبار مصرف

عوارض استفاده از سفره های یکبار مصرف

سفره های یکبار مصرف این روزها بین خانواده های ایرانی حسابی پرمصرف هستند, این سفره ها چه مضراتی برای سلامتی دارند؟در ادامه با ما باشید.

______________فانوس______________

مضرات استفاده از سفره های یکبار مصرف

برای تولیــد سفـــره های یکبار مصرف کربــن و پلیمــر را با یکدیــگـــر مخلوط کرده و در نهـایت پس از انـجـــام فرآیندی سفـره یکــبارمصــرف تولیــد می شود که کربنات منـــجر به بروز مشـــکلـاتـی در معــده شده و عوارض دیگـــری از قبـــیـــل ریزش مو، کوتاهی قد و تبـــعات منفی دیـگـری را نیـــز در پی دارد.

مخـــرب بودن کربــن به میـزانـی اســت که حتی برخی دســتگاه هایـی که ایـن سفره ها را تولید می کنــند، پس از تقـــریبـا 6 ماه نیاز به بازسـازی دارند.

سفره های یکبار مصرف

مضرات سفره یکبار مصرف

بـــهتـــر است در مورد هر مطـلـب علمـی، متخــصصـــان مربوطه نظــر بدهـند. اطلـاع رسانی در مورد سفـــره های یکــبــار مصـــرف در حیطه علمی طب سنتی نیـــست و اظـهار نظرهـای غیرتخصـصی، یکــی از مشــکلـات بزرگ جامعــه ماست که باعـــث سردرگمـی مردم می شود.

به طور کلی استـــفـــاده از مواد پلـاســتـــیکی مخــصوصا برای مواد غذایی توصیه نمی شود، اما در مورد سفره های یکــبار مصـــرف اگر مواد غذایـی با آن ها تمــاس مسـتقــیـم نداشتـه باشنـد اشکـــالـــی ندارد، چون همه مواد غذایــی داخــل ظروف هسـتـند و روی سفره قرار می گیــرند.

فقــط ممکـن اسـت نان را مســـتـــقـیـم روی سفـــره بگـــذارنــد یا آن را توسط ایـن سفره ها از نانوایــی تا خانـــه حمل کنـــنـــد که به خانواده ها توصیـــه می شود از انـجام این کار خودداری کننـد و در هر شرایــطـــی نان را درون ظروف مخـــصوص بگـــذارنــد.

بهــتر است افـــراد برای حمـــل نان از پارچـه نخـی سفــیــد و بدون چاپ و نوشته یا یک کاغـــذ سفـــیـــد و تمیـــز و یا پس از اینـکــه نان را روی توری جلوی مغازه نانوایـی سرد کردند آن را درون نایلون گذاشـته و تا خانه حمـــل کنـــند.

سفره هایـــی که دارای نام و نشان کارخـانه تولید کننــده، مجوز بهداشـت و پروانه ساخــت و علـامــت اسـتـــانـــدارد باشــند و از مراکـــز معــتـــبـــر خریداری شوند معـــمولا برای سلامــت آسیـــب زا نخواهـــند بود.

آن دسته از سفــره هایــی که مرکـــب نقوش سطـــح آن به آسـانـــی و با سایـش دســـت جدا و دست را رنگی می کنــد می توانـد به راحـتـی به مواد غذایی نیـــز انـتقـــال یافته و به خصوص در تماس مستـقـــیم با نان داغ به دلـــیل رطوبت ایـــجـــاد شده از بخار آن سریع تر شروع به فعـل و انفـــعـالات مضـر شیـــمـیایــی کنـــد.

مرکـــب های چاپ حاوی ترکـیـبـــات و فلـــزات سنگیـن و سمی هســتند که در صورت تجـمـیـــع دراز مدت در بدن می توانــنـد باعث بروز بیماری ها و مشـــکلات عدیــده ای در مصرف کنــنده شوند.

آیا از خطرات استفاده کردن از سفره های یکبار مصرف با خبرید؟؟؟

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.