شناختن منشأ سردرد های روزه داران

شناختن منشأ سردرد های روزه داران

گاهی سردرد های ماه رمضان برای روزه داران آزار دهنده است اما دلیل این سردردها چیست و چگونه درمان می شود.با ما در بخش سلامت مجله فانوس همراه باشید.

سردردهای روزه داران، دلایل مختلفی دارد که معمولا بعد از افطار اتفاق می افتد. اما این موضوع آزار دهنده گاهی اوقات باعث می شود که بعد از افطار نتوانیم به کارهای دیگر خود برسیم. دکتر آزاده نجارزاده- متخصص تغذیهدراین باره توضیحات خوبی را ارائه کرده است که در مطلب زیر می خوانید.

دکــتــر آزاده نجــارزاده با اشــاره به ضرورت مدیــریــت صحــیــح مصرف انواع مواد غذایــی در فصول مختــلــف به ویژه در ماه مبارک رمــضان، تاکــیــد کرد:روزه داری در فصول گرم سال، مستــلــزم رعــایــت شرایــط ویژه در مصرف موادغــذایــی اســت.

وی در این رابطه مصرف سحری را از جمله ضروریات روزه داری دانست و بیان کرد:استفاده از موادغذایی پروتئینی مانند گوشت، تخم مرغ و حبوبات، نقش مهمی در به تعویق انداختن حس گرسنگی در فرد روزه دار ایفا می کند.

نجارزاده با بیان این که اندوخته مواد غذایی برای تحمل گرسنگی از ویژگی های مصرف مواد پروتئینی در وعده سحری است، عنوان کرد:روزه داران می توانند به منظور مدیریت مصرف مواد غذایی در ایام ماه رمضان، نسبت به مصرف انواع غذاهای حاضری و مواد غذایی دارای پروتئین به صورت گردشی در وعده های سحری و شام اقدام کنند.

شناختن منشأ سردرد های روزه داران

سردردهای بعد از افطار نتیجه چیست؟

ایــن متخــصــص تغــذیــه در همــین ارتــبــاط تاکــیــد کرد:روزه داران بایــد از خوردن غذای اصــلــی بلــافــاصــلــه پس از افــطــار خودداری کنــنــد و روزه خود را با آب جوش، شیــر گرم، خرمــا، عســل و مواد غذایــی مشابــه، افــطــار و حداقــل نیم ساعــت بعــد از آن، غذای اصــلــی را میل کنــنــد.

وی با تاکید بر اینکه در وعده افطار غذاهایی که سریع هضم می شوند، مصرف شوند، خاطرنشان کرد:سردردهای بعد از افطار، نتیجه مصرف مواد غذایی حجیم نظیر برنج، گوشت، مرغ، نان و سیب زمینی بلافاصله بعد از افطار است.

نجارزاده در مورد راه های جلوگیری از تشنگی نیز اظهار کرد:روزه داران می توانند با مصرف میوه و سبزیجاتی از قبیل کاهو، کلم و هویج و غیره که حاوی مقادیر قابل توجهی آب هستند، در هنگام صرف وعده های سحر و افطار، آب مورد نیاز بدن را در طول مدت روزه داری تأمین کنند.

ســرپــرســت مرکــز تحــقــیــقــات تغــذیــه و امــنیــت غذایــی دانــشــگــاه علوم پزشــکــی یزد در پایــان نیــز تصــریــح کرد:مــدیــریــت صحــیــح مصرف لبــنــیــات، کربوهیــدرات ها و سبــزیــجــات در ماه رمــضان می توانــد موجب تعویق گرســنــگــی، تشــنــگــی و هضم مناســب مواد غذایــی شود.

علت سردرد های روزه داران چیست؟

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.