بیوگرافی شهربانو موسوی گوینده قدیمی صدا و سیما

شهربانو موسوی یکی مجریان و گوینده های صدا و سیما تلویزیون ایران می باشد شهربانو موسوی از قبل انقلاب شروع به گویندگی در رادیو نمود او صدای بسیار زیبایی دارد دختر شهربانو موسوی نیز بازیگر بسیار خوبی در سینما و تئاتر می باشد در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر بیوگرافی شهربانو موسوی گوینده قدیمی صدا و سیما را در سایت فانوس خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت فانوس : شهربانو موسوی در تاریخ ۱۳۳۹ در مهر ماه در یکی از روستاهای اقلید فارس به نام پهلوانی به دنیا آمده است.وی تحصیلات دبیرستانی دارد و این دوره را در شهرستان آباده به پایان رسانده است.وی بعد از ازدواج به دانشگاه رفته و مدرک رشته ادبیات را گرفته است.اصالت وی بختیاری بوده از ایل دلیر بختیاری هستند.

بیوگرافی شهربانو موسوی

ورود به سینما و تلویزیون و بازیگری

شهربانو موسوی فعالیت ابتدایی خود را از مرکز صدا و سیمای فارس در دهه هفتاد شروع کرد و بهعنوان قصه گو و گوینده فعالیت کرده و البته در تئاتر نیز بازی کرده است.بعد از مدتی به همراه همسر و فرزندانش به تهران مهاجرت کرد و در دهه هشتاد نیز در فیلم خوابگاه دختران نقشی را به عهده گرفت.با بازی مسلط و به دلیل آشنا بودن به شرایط کار بازیگری و سینمایی و لهجه و بیان خوب ،خیلی زود درچند فیلم و سریال دیگر به ایفای نقش پرداخت و به نحو احسن از عهده بازی در این فیلم ها برآمد.

وی بیشتر در سریال ها و فیلم طنز بازی کرده ودر چند سریال مهران مدیری و همچنین یا رضا عطاران همکاری کرده است.نقش بی بی در متهم گریخت و مادرانه و سریال های زیادی که همه جزو کارنامه موفق وی محسوب می شوند.

کم کاری و گله از نداشتن نقش

خانم موسوی در مورد کم کار بودنش این چنین گفت: تا مدت ها مردم از علت کم کار بودنم می پرسیدندو من خجالت می کشیدم از منزل خارج شوم و هیچ گونه پیشنهاد بازیگری به من برای بازی نمی شود.مثل خیلی از بازیگرانی که به فراموشی سپرده شدند.

 

عکس شهربانو موسوی و دخترش فرانک تمنایی

بعضی روزها فکر می کنم که شاید ممنوع التصویرم که دیکر کسی سراغم را نمی گیرد.

سریالهای شهربانو موسوی

سریال متهم گریخت ،جایزه بزرگ ،رستگاران، چهاردیواری، ارثیه، وارث، راه در رو از شاخص ترین سریال ها و چند فیلم سینمایی در کارنامه وی موجود است.

 

عکس های فرانک تمنایی بازیگر سریال پنچری

فرانک تمنایی در سریال جدید پنچری بازی کرده است.

ازدواج و فرزندان

در جوانی ازدواج کرده و سه فرزند دارد که دو پسر و یک دختر به نام فرانک تمنایی که وی نیز مانند مادرش بازیگر است.

 

بیوگرافی فرانک تمنایی

فرانک تمنایی در سال ۱۳۶۶ در شیراز به دنیا آمده و بعد از مهاجرت والدینش به تهران به کلاس استاد سمندریان رفته و بازیگری را در این کلاس ها آموخته است. فرانک تمنایی دختر بازیگر طنز کشورمان شهربانو موسوی می باشد. در سریال رستگاران و پنچری و چهار دیواری و چند فیلم و سریال دیگر بازی کرده است.

 

بیوگرافی شهربانو موسوی گوینده قدیمی صدا و سیما + تصاویر

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.