طرز تهیه دسر رنگينک با گردو خرد شده و شکلات سفید

دسر رنگينک با گردو خرد شده و شکلات سفیدکه دسر بسیار خوشمزه ای می باشد این دسر مواد لازم مانند پسته و گردو تهیه می شود این دسر را می توانید در مهمانی ها و مجالس استفاده نموده و از مهمان های خود پذیرایی نمایید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر طرز تهیه دسر رنگينک با گردو خرد شده و شکلات سفید را در سایت فانوس خواهید دید با ما همراه باشید.

 

مواد لازم:

پودر قند ۱ و ۲/۳ پیمانه
آرد گندم ۳.۵ پیمانه
کره ۱ و ۱/۳ پیمانه
پودر هل ۱ قاشق مربا خوری
پودر زنجبیل ۱ قاشق مربا خوری

 

مواد میانی:

گردو خرد شده ۱ پیمانه
خرما ۳۵۰ گرم
پودر دارچین ۱ قاشق سوپ خوری
روغن مایع ۱ قاشق سوپ خوری
مواد لازم برای تزیینپودر قند ۱/۲ پیمانه
شکلات سفید ۱۵۰ گرم
پودر پسته ۱/۲ پیمانه

طرز تهیه:

1. آرد را در تابه‌اي ريخته، روي حرارت ملايم هم بزنيد تا بوي خامي آن گرفته شود و به اصطلاح آرد بو داده شود. وقتي كه رنگ آن شروع به تغيير كرد، كره را اضافه كرده و باز خوب هم بزنيد تا خمير يكدستي حاصل شود؛ سپس تابه را از روي حرارت برداريد.

2. پودرقند، پودر هل و پودر زنجبيل را با يكديگر مخلوط كرده و الك كنيد. بعد آنها را با آرد و كره مخلوط كنيد و خوب هم بزنيد تا همه جاي آرد و كره شيرين و مزه‌دار شود.

3. خرما ها را شسته و هسته‌هايشان را بيرون آوريد و چرخ كنيد يا در دستگاه غذاساز بريزيد تا به شكل يك پوره يكدست درآيد گردوي خرد شده، دارچين و روغن مايع را هم اضافه كرده و خوب مخلوط كنيد.

4. آرد بو داده را به دو قسمت تقسيم كنيد. بعد يك كاغذ روغني روي سطح كارتان پهن كنيد و یک قسمت آرد و كره را با وردنه روي كاغذ باز كنيد. قطر مناسب براي اين لايه نيم سانتي‌متر است. حالا مخلوط خرماي چرخ كرده را روي آن پهن كنيد و با پشت دست يا قاشق فشرده كنيد. لايه سوم هم آرد بو داده و كره است. حال با پشت قاشق لایه ها را فشار دهيد تا سطح صافي به دست آيد و هر سه لايه خوب به هم بچسبند.

5. پودر قند را روي مواد الك كنيد تا روي آرد را بپوشاند.شكلات سفيد را به روش بن ماري آب كنيد و روي سطح مواد بريزيد تا يكدست شود و روي مواد زيرين را بپوشاند. بعد با پودر قند و پودر پسته تزئين كنيد. با چاقوي تيزي شيريني‌تان را به شكل دلخواه برش زده و در ظرف مورد نظرتان بچينيد.

 

طرز تهیه دسر رنگينک با گردو خرد شده و شکلات سفید

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.