آموزش درست کردن رولت مخملی زیبا و خوشمزه برای پذیرایی از مهمان ها

طرز تهیه رولت صورتی مخملی

رولت مخملی صورتی پیشنهاد ما به عنوان یک شیرینی شیک و البته خوشمزه است که می توانید در میهمانی های خود از آن استفاده کنید.طرز تهیه را در بخش آشپزی مجله فانوس ببینید.

مواد لازم برای رولت صورتی مخملی

تخم مرغ  ۴ عدد
شکر دانه ریز  سه چهارم فنجان
روغن  ۱ ق غ
دوغ کره یا شیر  ۲ ق غ
سرکه سفید  ۱ ق چ
عصاره وانیل  ۱ ق چ
رنگ ژله ای قرمز  ۱ قطره
آرد  ۱ فنجان
بکینگ پودر   ۱ ق چ
نمک  نصف ق چ

مواد لازم برای کرم کره سوئیسی بین رولت

شکر  یک چهارم فنجان
سفیده تخم مرغ  ۱ عدد بزرگ
کره  ۱۲ ق غ
وانیل  نصف ق چ

 آموزش درست کردن رولت مخملی زیبا و خوشمزه برای پذیرایی از مهمان ها

طرز تهیه رولت صورتی مخملی

فر را با دمای ۱۸۰ درجــه سانتـیـــگـــراد روشن کنــیـــد تا گرم شود . یک سیـــنـــی ۲۲ * ۳۲ سانـــتـــی را چرب کنـــیـــد و با کاغـذ روغنــی بپوشانـــیــد روی کاغـــذ روغنـی را هم چرب کنـــیـد .
تخم مرغ ها را به مدت ۵ دقـیقــه با همـــزن برقـی بزنـــیـــد تا یکــدســـت شود .
شکـــر و روغن را در حیـن هم زدن به تخم مرغ اضـــافه کنــیـــد . سپس دوغ کره ، سرکه ، وانــیل و رنـگ خوراکـــی را اضـافـــه نمــایــیـــد .
آرد ، بکـینـــگ پودر و نمــک را با هم الک کرده به آرامـی به مواد بالـــا اضـافه کرده و مخلوط نمــایـیـــد .
خمیر را به سینی فر که آمـــاه کرده ایـد منتـــقـــل نموده و رویش را صاف کنیـد و به مدت ۱۲ – ۱۵ دقــیـــقه در فر بگذاریـــد تا بپزد و اگر با انـگـــشـــت به وسط کیــک فشار آوردیـــد و به حالـت اولیه برگـــشـت میتوانـــیـد کیـــک را از فر خارج نمایـــیـــد .
روی یک دسـتمـــال تمیز آشپـزخانـــه با دســت پودر شکر بپــشایـــد و کیـــک را که از فر خارج نمودیــد بلافـاصــله روی دســتمال بگردانید . کاغذ روغنـی را از کیـــک جدا نموده و فورا کیـک را با دســـتمـــال محکم رول کنــید و کناری بگذاریـــد تا بدون ایـــن که رولش باز شود کاملا سرد شود .برای کرم سفیده تخم مرغ و شکــر را با هم مخلوط نموده روی حرارت بخـــار آب هم بزنید تا زمــانـی که شکـر کاملا ذوب شود . کمــی از مواد را بین دو انــگشـت بکــشیــد و چک کنــید هیـــچ ذره ی شکری باقـــی نمانـــده باشد .
بعد ازیـــن که شکر کامـــلا حل شد مواد را از روی حرارت برداشـتـــه و به هم زدن ادامــه دهـــید تا حجمـــش دو برابـر شود . وانیل و سپـــس کره نرم را اضــافــه کرده هم بزنـــیـد تا زمانـــیکه ترکیــب کامــلا خودش را بگـــیرد .
با دقت و آرامش رول کیــک را که کامـــلا خنـــک شده باز کنید نیـــازی نیـسـت کیــک کامـــلا صاف شود و. داخل کیک را با فراستیــنگی که آماده کرده ایـــد پوشانــده و این بار بدون حوله کیـــک را رول نمـــایــیـد و در صورت تمــایل میتوانید دوباره در پارچـه و بعد پلاسـتــیک پیـــچـیـــده در یخـــچال تا موقع پذیــرایـــی نگـــهـداری نمـــاییـــد یا ایـــن که بلـافاصـلـــه برش زده میل نمایــیـــد .
میتوانـــیـــد روی رولت را با خامـه ی فرم گرفـــته و گیـــلــاس کریــستالی تزئین نمایـــیـــد تا ظاهــر زیـباتری پیـــدا کنــد.

آموزش درست کردن رولت مخملی زیبا و خوشمزه برای پذیرایی از مهمان ها

نکات تکمیلی در مورد رولت مخملی

رولت مخملی جزو کیک و شیرینی – انواع کیک میباشد
زمان آماده سازی مواد اولیه و مایحتاج آن حدودا ۳۰ دقیقه
و زمان پخت و انتظار آن در حدود ۱۵ دقیقه میباشد .
رولت مخملی را می توانید در وعده میان وعده – دسر – سرو کنید .
توجه نمایید مقدار مواد اولیه و دستور تهیه برای ۴ نفر مناسب میباشد .

آموزش درست کردن رولت مخملی زیبا و خوشمزه برای پذیرایی از مهمان ها

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.