استیو وارن، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفته است «هیچ راهی وجود ندارد که [پهپاد کپی‌شده] بتواند با تکنولوژی آمریکا برابری کند».
 .
http://arshnews.ir/images/docs/000169/n00169834-b.jpg
 .
اميرعلی حاجی‌زاده، فرمانده نيروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از «ساخت و پرواز مدل نهايی پهپاد آر.کيو ۱۷۰ ايرانی» خبر داد که واکنش مقامات آمریکایی را به دنبال داشت.وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، در واکنشی منفعلانه اعلام کرد هواپیمای بدون سرنشین RQ170 آن کشور که یک نسخه کوچک کپی‌شده آن در ایران به گفته مقام‌های تهران اولین پرواز خود را انجام داده است، از اهمیتی برخوردار نیست.
.
 البته کسی نمیتواند فراموش کند که سه سال قبل وقتی این هواپیمای جاسوسی بدست ایران افتاد آمریکایی ها مدعی بودند که ایران نمی تواند حتی متوجه تکنولوژی بکار رفته آن بشود ! چه برسد به ساخت نمونه ایرانی آن .و خب همان روزها بود که بخشی از فیلم های جاسوسی این هواپیما توسط ایران در رسانه ها پخش و حالا بعد از سه سال تمام هواپیما کپی برابر اصل گشته .
.
http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1393/2/21/2250905_698.jpg
.
به گزارش رادیو فردا به نقل از خبرگزاری رویترز، پنتاگون، ۲۱ آبان، اعلام کرد بدل طراحی شده از اصل این پهپاد که در سال ۲۰۱۱ به دست ایران افتاد، مرغوبیتی ندارد.استیو وارن، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، در یک کنفرانس مطبوعاتی گفته است «هیچ راهی وجود ندارد که [پهپاد کپی‌شده] بتواند با تکنولوژی آمریکا برابری کند».پهپادی که از آن سخن می‌رود «آر کیو ۱۷۰» نام دارد که در سال ۲۰۱۱ میلادی در حال پرواز به کنترل نیروهای نظامی ایران در آمد و صحیح و سالم در فرودگاه مورد نظر ایران به زمین نشست !
 .
البته ناگفته نماند که نیروهای نظامی ایران به دلیل سالها تحریم نظامی در ساخت و مهندسی معکوس ادوات جنگی دیگر کشورها تخصصی عجیب پیدا کرده اند .
 .
گفتنی است که مسئولین آمریکایی چند بار خواسته بودند که این هواپیما به آمریکا باز پس داده شود اما مسئولین ایرانی آن را غنیمت جنگی دانسته بودند و قول داده بودند که یک نسخه کپی ایرانی را به آمریکا بفروشند !
 .
[jwplayer mediaid=”19693″]
 .
این هم فیلم پرواز هواپیمای بدون سرنشین RQ170 ایرانی
مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.