اخیراً تصویری در فضای مجازی منتشر شده که از حضور سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در پایگاه نظامی «عصائب اهل الحق» عراق حکایت دارد 

به گزارش فانوس ـ «عصائب اهل الحق» نامی آشنا برای شهروندان عراقی و نیز آشنایان با مسائل این کشور مظلوم است. اهل الحق گروهی از مجاهدان شیعه هستند که پس از اشغال عراق به وسیله آمریکا در گردان‌هایی موسوم به “مجامیع خاصة” و به فرماندهی شیخ «قیس خزعلی» سازماندهی شدند و به دفاع از کشور و مردم خود برخاستند.

اما نقش پررنگ تر این مجاهدان، در زمان حمله تروریست های متحد آمریکا و صهیونیسم به سوریه و سپس عراق دیده شد؛ یعنی زمانی که آنان ــ همانند نیروهای حزب الله لبنان ــ برای دفاع از حرم حضرت زینب کبری(س) سینه سپر کردند و شهدای زیادی را در دفاع از حریم عقیله بنی هاشم تقدیم نمودند.

عصائب اهل الحق سپس در زمان هجوم داعش به عراق، مأموریت دفاع از عتبات عالیات را بر عهده گرفت و در این راه نیز در کنار ارتش عراق مجاهدت‌های زیادی نمود.

تصویر بالا که اخیراً در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده، میلیون‌ها بار به اشتراک گذاشته شده است و به گفته یکی از کابران شبکه اجتماعی توئیتر، از حضور سردار «قاسم سلیمانی» فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، در پایگاه نظامی گروه عصائب اهل الحق عراق حکایت دارد.

این روزها تصاویر حضور فرمانده نیروی قدس سپاه در جای جای عراق و سوریه منتشر می‌شود و اکنون وی به اسطوره مقاومت تبدیل شده است.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.