به گزارش فانوس ، محمد رضا دومیری گنجی، عکاسی با استعداد از خطّه شمال کشور است. این هنرمند خلاق تصاویری مبهوت کننده از معماری با شکوه مساجد خاورمیانه و به ویژه ایران زمین تهیه کرده که حیرت و شگفتی بسیاری را بر انگیخته است. تصاویری که قطعاً شما هم با مشاهده‌ی آن‌ها زبان به تحسین این هنرمند مازندرانی خواهید گشود.

.

معماری خاورمیانه اغلب به دلیل طاق‌های قوسی شکل برازنده و پرشکوه و ستون‌های مارپیچ شگفت انگیزش شناخته می‌شود، ویژگی‌هایی که در آثار دومیری به خوبی مشهود و هویدا است. بسیاری از مکان‌هایی که اینعکاس با ذوق در جستجوی سوژه‌ی مناسب سری به آنها زده، با پنجره‌هایی با شیشه‌های رنگی، نظم هندسی شگفت انگیز و کاشی‌کاری‌های ماهرانه و دقیق آراسته شده‌اند.

..

او از زاویه‌ای خاص به هر منظره نگریسته و سعی کرده در ثبت حتی کوچک‌ترین جزئیات نیز مرتکب اِهمال و کوتاهی نشود. از آنجایی که این بناها در شمار آثار تاریخی به ثبت رسیده‌اند، محدودیت‌های بالقوه‌ای برای عکاسی در آنها در نظر گرفته شده و شاید بیشتر از این جهت است که عکس‌های دومیری به موردی نادر و خاص تبدیل شده‌اند. با آرزوی موفقیت برای این عکاس جوان و خلاق ایرانی، همراه با شما به تماشای این تصاویر دیدنی می‌نشینیم.

masjed-iran-jamnews (1) masjed-iran-jamnews (17) masjed-iran-jamnews (16) masjed-iran-jamnews (15) masjed-iran-jamnews (14) masjed-iran-jamnews (13) masjed-iran-jamnews (12) masjed-iran-jamnews (11) masjed-iran-jamnews (10) masjed-iran-jamnews (9) masjed-iran-jamnews (8) masjed-iran-jamnews (7) masjed-iran-jamnews (6) masjed-iran-jamnews (5) masjed-iran-jamnews (4) masjed-iran-jamnews (3) masjed-iran-jamnews (2)

.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (1)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.

  1. javadb

    ممنون بابت عکسها
    اگه میشه بگین این عکسها مال کدوم بنای تاریخیه؟
    هر کدوم مربوط به امامزاده زید الکبیر ابهر مشخص کنین ممنون