به گزارش فانوس ، محمد رضا دومیری گنجی، عکاسی با استعداد از خطّه شمال کشور است. این هنرمند خلاق تصاویری مبهوت کننده از معماری با شکوه مساجد خاورمیانه و به ویژه ایران زمین تهیه کرده که حیرت و شگفتی بسیاری را بر انگیخته است. تصاویری که قطعاً شما هم با مشاهده‌ی آن‌ها زبان به تحسین این هنرمند مازندرانی خواهید گشود.

.

معماری خاورمیانه اغلب به دلیل طاق‌های قوسی شکل برازنده و پرشکوه و ستون‌های مارپیچ شگفت انگیزش شناخته می‌شود، ویژگی‌هایی که در آثار دومیری به خوبی مشهود و هویدا است. بسیاری از مکان‌هایی که اینعکاس با ذوق در جستجوی سوژه‌ی مناسب سری به آنها زده، با پنجره‌هایی با شیشه‌های رنگی، نظم هندسی شگفت انگیز و کاشی‌کاری‌های ماهرانه و دقیق آراسته شده‌اند.

..

او از زاویه‌ای خاص به هر منظره نگریسته و سعی کرده در ثبت حتی کوچک‌ترین جزئیات نیز مرتکب اِهمال و کوتاهی نشود. از آنجایی که این بناها در شمار آثار تاریخی به ثبت رسیده‌اند، محدودیت‌های بالقوه‌ای برای عکاسی در آنها در نظر گرفته شده و شاید بیشتر از این جهت است که عکس‌های دومیری به موردی نادر و خاص تبدیل شده‌اند. با آرزوی موفقیت برای این عکاس جوان و خلاق ایرانی، همراه با شما به تماشای این تصاویر دیدنی می‌نشینیم.

masjed-iran-jamnews (1) masjed-iran-jamnews (17) masjed-iran-jamnews (16) masjed-iran-jamnews (15) masjed-iran-jamnews (14) masjed-iran-jamnews (13) masjed-iran-jamnews (12) masjed-iran-jamnews (11) masjed-iran-jamnews (10) masjed-iran-jamnews (9) masjed-iran-jamnews (8) masjed-iran-jamnews (7) masjed-iran-jamnews (6) masjed-iran-jamnews (5) masjed-iran-jamnews (4) masjed-iran-jamnews (3) masjed-iran-jamnews (2)

.

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (1)

  1. javadb

    ممنون بابت عکسها
    اگه میشه بگین این عکسها مال کدوم بنای تاریخیه؟
    هر کدوم مربوط به امامزاده زید الکبیر ابهر مشخص کنین ممنون