فرودگاهی که بسیار بزرگ و گران قیمت می باشد

فرودگاه ها معمولا بسیار بنای زیبا و جالبی دارند و از یکی از فرودگاه های جهان بسیار بزرگ و گران قیمت می باشند این فرودگاه گران قیمت در پکن قرار دارد و دارای امکانات بسیاری پیشرفته ای است در سال 2014 شروع به ساختن این فرودگاه نموده اند و ساخت این فرودگاه چند سال طول کشید در ادامه تصاویر و جزئیات بیشتر فرودگاهی که بسیار بزرگ و گران قیمت می باشد را در سایت فانوس خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت فانوس : شهر پکن چین در حال آماده شدن برای راه‌اندازی بزرگ‌ترین فرودگاه جهان است. فرودگاه Beijing Daxing در ۴۲ مایلی (۶۸ کیلومتری) جنوب پایتخت چین ساخته شده است. این فرودگاه جدید از زیرساخت‌های فولادی بزرگ و عظیمی بهره می‌برد تا فشار زیاد روی فرودگاه فعلی پکن را کاهش بدهد.

فرودگاه فعلی پکن در سال ۲۰۰۸ پیش از بازی‌های المپیک افتتاح شده است. فرودگاه جدید می‌تواند در سال ۱۰۰ میلیون مسافر را جابه‌جا کند. پروازهای جنوب و شرف چین از روی باندهای این فرودگاه انجام می‌شوند. در ادامه نگاهی به تصاویر و مراحل ساخت این فرودگاه می‌اندازیم:

 

کلنگ‌زنی این فرودگاه در سال ۲۰۱۴ توسط رییس‌جمهور فعلی چین؛ Xi Jinping زده شد:

این فرودگاه در ۶۸ کیلومتری جنوب پکن است و از طریق بزرگراه‌ها و قطارهای سریع‌السیر در دسترس قرار می‌گیرد. از نظر مکانی و جغرافیایی بیشتر در استان هبی است ولی به خاطر نزدیکی به پکن پایتخت چین؛ فرودگاه بزرگ این شهر محسوب می‌شود:

این فرودگاه از غالب فرودگاه‌های دنیا بزرگ‌تر است. از نظر ترافیک مسافر در مقایسه با آمار سال ۲۰۱۶؛ کمی کمتر از فرودگاه بین‌المللی هارتسفیلد جکسون آتلانتا است:

فرودگاه بین‌المللی آتلانتا شلوغ‌ترین فرودگاه جهان با میانگین ۲۷۵ هزار مسافر در روز است. این فرودگاه دارای ترمینالی به مساحت ۶.۸ میلیون فوت مربع است:

فرودگاه داکسینگ پکن می‌تواند به آمار فرودگاه آتلانتا برسد. در سال اول، ۴۵ میلیون مسافر را خدمت‌رسانی می‌کند اما در نهایت می‌تواند به مرز ۱۰۰ میلیون مسافر در هر سال برسد:

مساحت این فرودگاه با احتساب باندها ۱۸ کیلومتر مربع است. در ساخت آن ۵۷ هزار تن فولاد استفاده شده است:

هزینه ساخت این فرودگاه حدود ۱۲ میلیارد دلار شده است:

دو شرکت هواپیمایی مطرح از سه شرکت هواپیمایی چینی از این فرودگاه استفاده خواهند کرد. هنگامی که بازگشایی شود؛ خطوط هواپیمایی جنوب و شرق چین به سوی آن سرازیر می‌شوند:

طبق برنامه‌ریزی‌ها؛ فرودگاه داکسینگ در سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی می‌شود:

فرودگاهی که بسیار بزرگ و گران قیمت می باشد + تصاویر

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.