ادویه فشار خون را پایین آورده و در بدن کنترل می نماید

فشار خون یکی از خطرناکترین بیماری ها می باشد و باید همیشه این بیماری را کنترل نمایید تا دچار سکته نشوید بسیاری از افراد در اثر چاقی و کلسترول خون به بیماری فشار خون دچار می شوند در ادامه جزئیات بیشتر ادویه فشار خون را پایین آورده و در بدن کنترل می نماید را در سایت فانوس خواهید دید با ما همراه باشید.

به گزارش سایت فانوس: برای حذف نمک و عوارض ناشی از آن می‌توان جایگزین‌هایی خوش طعم پیدا کرد و به این ترتیب از طعم لذیذ خوراکی‌ها لذت برد.کارشناسان به افراد مبتلا به بیماری فشارخون بالا هستند توصیه می‌کنندبه جای مصرف نمک در رژیم غذایی خود از فلفل درصورت نداشتن حساسیت غذایی استفاده کنند.

 

براساس پژوهش‌ها مصرف فلفل اثری مشابه نمک بر مغز می‌گذارد
و به این ترتیب فرد دیگر تمایل چندانی به مصرف نمک پیدا نمی‌کند و فشار خون او ثابت می‌ماند.

1-با ادویه درمانی فشارخون خود را کنترل کنید

2-ادویه‌ای فوری برای درمان فشارخون بالا

3-ادویه‌ای فوق العاده که فشارخونتان را کنترل می‌کند

بیماری فشارخون بالا یکی از خطرناکترین بیماری‌ها در دنیا است و سبب ابتلای فرد به بیماری‌های قلبی عروقی،
سکته مغزی و حتی مرگ می‌شود، کنترل این بیماری با استفاده از رعایت رژیم غذایی، درمان دارویی و اصلاح سبک زندگی انجام می‌شود.

براساس آمار‌ها تنها درکشور آمریکا بیش از ۷۵ میلیون نفر به بیماری فشار خون بالا مبتلا هستندو کارشناسان هشدار می‌دهند که این بیماری روند افزایشی در دنیا داردو سازمان بهداشت جهانی در تلاش برای کنترل بیماری در کشور‌های مختلف است.

 

تحقیق در زمینه اثر مصرف فلفل بر کاهش فشار خون توسط دانشمندان دانشگاه چانگینگ در کشور چین انجام شده است.کارشناسان دریافتند کپسایسین موجود در فلفل بر اشتها و مذاق افراد اثر می‌گذاردو می‌تواند سبب کاهش تمایل آن‌ها به مصرف نمک شود.

 

در پژوهشی همسو دانشمندان دریافتند افرادی که به طعم غذا‌های تند علاقه دارنددارای فشار خون متعادلی هستند و درصد ابتلا به یماری‌های قلبی عروقی و یا سکته قلبی و مغزی در آن‌ها کمتر است.

 

درمان فشارخون با ادویه

از جمله دیگر عامل‌های افزایش فشارخون کمبود ماده معدنی منیزیم دربدن است،درصورت کاهش این ماده دربدن با نظارت پزشک می‌توان از مکمل‌های تقویتی یا خوراکی‌های حاوی آن مانند تخمه کدو،بادام هندی، شکلات تلخ، تخم کتان، جوانه گندم، موز، گردو، لوبیا، اسفناج، بامیه،زیره، کنجد و کلم بروکلی استفاده کرد.

 

اکنون در دنیا میزان مصرف نمک توسط مردم چندین برابر میزان دوز مجاز آن است و این باعث می‌شود تا افراد در معرض ابتلا به بیماری‌های مختلف از جمله فشارخون بالا قرار داشته باشند.کارشناسان توصیه می‌کنند افراد مصرف انواع فلفل را در رژیم غذایی خود داشته باشند،زیرا سبب تنظیم فشارخون و نیز جلوگیری از ابتلا به بیماری هایی، چون چون دیابت، سندرم متابولیک و نیز سرطان می‌شود.

 

ادویه فشار خون را پایین آورده و در بدن کنترل می نماید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.