فلفل دلمه ای

ویتامین های موجود در فلفل دلمه ای

فلفل دلمه ای سرشار از فولات و ویتامین c بوده که ویتامین c به بدن برای ساخت کلاژن کمک می کند که برای حفظ استحکام عروق خونی مورد نیاز است.

______________فانوس______________

فواید بی نظیر فلفل دلمه ای

فلـــفل دلمه ای قرمز طعـــم شیریــنـــی داشـــتــه که به صورت خام یا پخته قابـل مصــرف است. همچــنـــیـن فلــفـل دلمـه ای قرمز یک افزودنـی مغـذی برای رژیـم غذایــی می باشــد و ارزش غذایـی بالـــایــی دارد.

مصـــرف ایــن ماده غذایـــی باعث افــزایــش میزان دریــافتـــی سبـزیــجات می شود. همـــچــنـــیـــن براســـاس وزارت کشــاورزی امـریکــا، مصرف 5.5 تا 6 فنـــجـان از سبزیـــجــات نارنـــجی و قرمز در هفــتــه توصیـه می شود. فلفـــل دلــمـــه ای قرمــز میــزان پاییـنـــی کالری داشـــتـــه، به طوریـکـــه هر فنجـان از ایــن ماده غذایـی حاوی 46 کالری اســـت.

کربوهیـدرات و فیبر
تقریــبـا سه چهـارم محتوای بیشــتـــر فلـــفل های دلـمــه ای از کربوهیدرات است. بدن کربوهیـدرات را به گلوکز تجــزیه می کند، گلوکز قنـد ساده ای است که در بدن از آن به عنوان سوخت و انرژی اسـتفـاده می شود. این انـــرژی از فرآیـــندهـای فیــزیولوژیکی ضروری از جملــه تنـــظـــیـــم دمـــای بدن و عملکـــرد سلول های مغز حمایت می کنـــد. یک فنجــانفـلـــفـل دلمــه ای قرمز همـچــنـیـــن حاوی 3.1 گرم از فیـبر غذایی اســـت. فیـبــر در سلـامـــت سیـستـــم گوارش و همـچـنـــیـن در کمـک به کاهـش کلـســتـــرول برای مقابــلـه با بیــمـــاری قلـــبـــی-عروقی موثر است. یک فنجــان فلفـــل دلــمه ای قرمــز خرد شده 8 درصــد از ارزش روزانه توصیــه شده برای مردان و 12 درصد از ایـن ارزش روزانه را برای بانوان فراهـــم می کند.

فلفل دلمه ای

با خواص فلفل دلمه ای آشنا شوید

ویتامین c و فولات
فلـــفـل دلمه ای قرمز سرشار از فولات و ویتامین c بوده که حامـــی سلـــامـت قلــبـــی-عروقی می باشـد. ویتــامیــن c به بدن برای ساخت کلــاژن کمــک می کنـــد که برای حفـظ اســـتـحکام عروق خونی مورد نیاز است. فولات نیـز به سوخت و ساز هموسیـســتئین کمـک می کنــد، مقــدار بالــای ایـن اسـیـدآمـــیـــنـه در جریان خون باعـــث افزایـــش خطـر بیماری قلـــبــی می شود. هر فنـــجان از فلـــفـل دلمه ای قرمـز خرد شده 69 میـکـروگرم فولات و 190 میلی گرم ویتامیــن c برای بدن فراهـم می کنـد.

ویتامین A و E
فلفل دلمه ای قرمـــز همــچـــنین حاوی مقدار بالـایـی از ویتــامـــیـن A و ویتــامــیـــن E اســـت. یک فنجـان از این ماده غذایــی 2.4 میـــلـــی گرم ویتـامـیـــن E دارد. همـــچـنـیــن یک فنجــان فلـــفل دلـــمـــه ای قرمز 16 درصـــد از نیـاز روزانــه توصیـه شده به ویتــامــین E و تمـام ویتــامیـن A مورد نیــاز بدن را در طول روز فراهم می کند. دریافت میـزان کافی از ویتـــامیـــن A از سلامـت بیـــنـــایـی محـــافــظـــت می کنـــد. ایـــن ویتــامـــیـــن نه تنـــهـا در دید شبـــانـــه موثر بوده، بلــکــه برای کاهـش خطر ابــتـلــا به آب مروارید نیـــز مفید است. ویتـــامیـن E همــچنیـــن از سلـــامت بافـت ها در برابــر آسیـــب رادیکـــال های آزاد و ابتــلــا به بیماری قلبـی و سرطــان محافـظـــت می کنـــد.

 برای استحکام رگ های خونی فلفل دلمه ای بخورید

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.