فوتبال

معرفی بازیکنان برتر تاریخ فوتبال جهان

در بین فوتبالیست های برتر تنها لیونل مسی و کریستیانو رونالدو بازیکنانی هستند که هنوز فوتبال بازی می کنند و توانستند در میان بزرگان قرار بگیرند.

برترین بازیکنان فوتبال جهان

مـجلــه فورفورتو در گزارشـی به معـرفی 10 فوتبالـیـــست برتــر تاریـخ فوتبال جهان پرداخت که در آن نام هیـچ فوتبــالیستی از قاره آسـیـا به چشم نمــی خورد. در صدر ایـن رده بنـدی نام دیگو مارادونا، اسطوره فوتبال آرژانتین به چشم می خورد. سرمربــی فعلـی تیم الزفـره امـارات موفق شد با تکنـیـــک ناب خود در جام جهــانـــی 86 کشورش را به قهــرمانـی در این رقابـــت ها برســـانـد.

مارادونا که فوتبال را از بوکاجونیورز آغـــاز کرد همــراه با ناپولی نیز افـتخارات عدیده ای در کارنامه خود داشت و در نهایت در ایـــن رده بنـــدی بهترین بازیـــکــن جهـان انـتخاب شد و بالاتـر از هموطنش یعنی لیونل مسی قرار گرفــت.

در بین 10 فوتبـالــیـست برتـــر تنــها لیونل مسی و کریــســتـــیانو رونالـدو بازیـکـنـــانـــی هستنـد که هنوز فوتبـال بازی می کنـــنــد و توانسـتنـــد در میان بزرگـان قرار بگیـرنـد. ایـــن دو بازیکـــن که در مجموع 9 توپ طلای فوتبـال جهـان را کسب کرده انـد به ترتیـب در رده های دوم و پنـــجم قرار دارند.

10 فوتبالیست برتر تاریخ به شرح زیر هستند:

1. دیگو مارادونا (آرژانتین)

2. لیونل مسی (آرژانتین)

فوتبال

فوتبالیست های برتر جهان

3. پله (برزیل)

4. یوهان کرایف (هلند)

5. کریستیانو رونالدو (پرتغال)

6. آلفردو دی استفانو (آرژانتین)

7. فرانس بکن باوئر (آلمان)

8. زین الدین زیدان (فرانسه)

فوتبال

فوتبالیست های برتر جهان

9. فرانس پوشکاش (مجارستان)

10. رونالدو (برزیل)

مطالب مرتبط

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.