رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه چندین بار آشکارا مدافعان شهر کوبانی را که برای دفاع از یک جامعه دموکراتیک و دارای تنوع قومی می‌جنگند با آدمکش‌های داعش مقایسه کرده است.

پس از آنکه «سرنا شیم» خبرنگار پرس‌ تی‌ وی به دلیل افشاگری علیه دولت ترکیه و پوشش اخبار مربوط به موضع آنکارا در قبال تروریست‌های داعش در کوبانی و مناطق اطراف آن بوده در شهر سوروچ، واقع در استان شانلی اورفه به طرز مشکوکی در یک صحنه تصادف جان خود را از دست داد؛ ویدئویی در همین زمینه منتشر شد.

در این ویدئو دو تن از عناصر داعش پس از سوار شدن یک خودروی وانت که متعلق به آوارگان کوبانی است به سمت نقطه مرزی ترکیه و سوریه حرکت می‌کنند و پس از رسیدن به محل مورد نظر از خودرو پیاده می‌شوند.

این دو تروریست که مسلح هستند پس از پیاده شدن به سوی یک ایست بازرسی متعلق به ارتش ترکیه می‌روند و لحظاتی بعد یک خودروی زرهی ترکیه نیز از راه می‌رسد.

درحالی‌که پیش‌بینی می‌شود نظامیان ترک با این دو تروریست مسلح درگیر شوند، در کمال ناباوری گپ‌وگفتی کوتاه بین آن‌ها صورت می‌گیرد و دو عضو داعشی پس از عبور از مرز راهی کوبانی می‌شوند.

در پایان این ویدئو، تروریست‌های داعش دست‌های خود را به علامت خوشحالی بالا می‌برند و نظامیان ترکیه به آن‌ها اشاره می‌کنند که سریع‌تر از مرز دور شوند.

دولت ترکیه که تلاش می‌کند یک دولت دست نشانده در سوریه پس از سرنگونی احتمالی دولت بشار اسد ایجاد کند نه تنها در ائتلاف علیه داعش به رهبری آمریکا مشارکت نکرد بلکه رجب طیب اردوغان رئیس جمهوری این کشور چندین بار آشکارا مدافعان شهر کوبانی را که برای دفاع از یک جامعه دموکراتیک و دارای تنوع قومی می‌جنگند با آدمکش‌های داعش مقایسه کرده است.

همچنین ترکیه به کردهای سوریه اجازه نمی‌دهد با عبور از خاک این کشور وارد کوبانی شوند و با در پیش گرفتن یک سیاست ضد کردی ضمن سرکوب کردهای شمال سوریه سقوط شهر کوبانی را دنبال می‌کند.

[jwplayer mediaid=”17751″]

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.