مجله اینترنتی فانوس : وکیل مدافع “ستایش قریشی”، دختر ۶ ساله‌ افغانستانی اعلام کرد که قاتل این دختر بچه به دوبار اعدام محکوم شده است. در همین حال سرپرست دادگاه کیفری یک استان تهران گفت: هنوز، حکم قطعی قاتل ستایش قریشی امضا نشده است.

عسگر قاسمی آقباش در گفتگوی اختصاصی با نسیم، گفت: قاتل به دو بار اعدام از جهت قتل عمد و تجاوز به عنف محکوم شد. وی افزود: همچنین پرداخت ارش البکاره و جنایت بر میت از دیگر محکومیت‌های قاتل ستایش است. وکیل مدافع ستایش گفت: این حکم قابل فرجام‌خواهی در دیوان عالی کشور است.
امیر حسین، پسر نوجوانی در روز ۲۱ فروردین‌ماه امسال یکی از جنجالی‌ترین جنایات را رقم زد و دختر ۶ ساله افغانستانی به نام ستایش قریشی را که همسایه‌شان بود به طرز فجیعی به قتل رساند.

androidonlinenewsimage-aspx

آخرین دفاعیات قاتل ستایش کوچولو

به گزارش روزنامه ایران، امیرحسین در جلسه بازپرسی، روز حادثه را اینگونه توضیح داد: «ستایش همیشه برای بازی با تبلت خواهرزاده‌ام به خانه ما می‌آمد. آن روز هم او برای بازی با خواهرزاده‌ام آمد. وقتی خواهر و خواهرزاده‌ام رفتند او هم رفت اما چون فکر می‌کرد آنها برگشتند او هم برگشت. من مشروب خورده بودم و به شدت مست بودم! وقتی دیدم او در خانه تنها است به سراغش رفتم و با وجود تقلای او، ستایش را به اجبار مورد آزار و اذیت قرار دادم.» این متهم که خردادماه ۱۷ ساله می‌شود افزود: «من ابتدا قصد کشتن ستایش را نداشتم اما وقتی مادرش دم خانه آمد و صدایش کرد چون نمی‌توانستم ستایش را ساکت کنم او را به طبقه بالا برده و با روسری خفه‌اش کردم. سپس جسد را داخل یک جعبه بزرگ باند قرار دادم و با اسیدی که قبلاً تهیه کرده بودم قصد از بین بردن جسد را داشتم که موفق به این کار نشدم. من حتی به دوستم هم زنگ زدم و او هم گفت اسید روی جسد بریزم اما چون نتوانستم جسد را از بین ببرم از خانه خارجش کردم.» امیرحسین که سن کمی دارد در اعترافات تکان‌دهنده‌اش از رابطه‌های غیراخلاقی پرده برداشت و گفت: «من دوست دخترهایی داشتم و با آنها در ارتباط بودم.»

حکم قعطی قاتل ستایش قریشی امضا نشده است

قاضی افتخاری سرپرست دادگاه کیفری یک استان تهران در گفتگو با باشگاه خبرنگاران؛ با اشاره به حکم قاتل ستایش قریشی، اظهار داشت: هنوز حکم قاتل ستایش از سوی دادگاه امضا نشده است. وی در پاسخ به این سوال که برخی رسانه ها از صدور حکم اعدام برای قاتل خبر داده اند، گفت: وقتی حکمی در دادگاه به امضا نرسد نمی توان آن را رسانه ای کرد.
همچنین، مجتبی فرحبخش وکیل مدافع قاتل ستایش قریشی از صدور حکم برای موکلش اظهار بی اطلاعی کرد و گفت: هنوز هیچ حکمی از سوی دادگاه به ما ابلاغ نشده است.

نظرات کاربران (0)

شما باید وارد شوید تا قادر به ارسال دیدگاه باشید.